ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО УКРАЇНИ В МІЛАНІ

УВАГА! Уважно читайте опис до консульської дії, яку ви обираєте та перелік необхідних докуметів для зазначеної дії.
НА КОЖНУ КОНСУЛЬСЬКУ ДІЮ БЕРЕТЬСЯ ОКРЕМА ЗУСТРІЧ ТА ЧАС! 

Послуги Генерального консульства України в Мілані

  ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! З метою оптимізації та покращення обслуговування в консульстві, Генеральне консульство України в Мілані запровадило автоматизовану систему ведення консульського прийому громадян. У зв’язку з цим просимо вас бути дуже уважними при реєстрації та виборі потрібної вам послуги, адже обравши невірно дію, система автоматично формує документ, який не відповідає вашій волі та потребі. Тому, перед тим як обрати необхідну консульську послугу, просимо вас дуже уважно ознайомитися з описом послуги та переконатися, що саме цю консульську дію вам необхідно вчинити в консульстві. ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ НА ТЕ, ЩО НА КОЖНУ КОНСУЛЬСЬКУ ДІЮ БЕРЕТЬСЯ ОКРЕМА ЗУСТРІЧ ТА ЧАС.

  Принагідно звертаємо вашу увагу на те, що запис на вчинення будь-якої консульської дії здійснюється безкоштовно, тому застерігаємо вас від посередницьких послуг третіх осіб, які пропонують вам «допомогу» за винагороду, та повідомляємо, що Генеральне консульство України в Мілані не співпрацює з жодною посередницькою установою чи фізичною особою у вирішенні питань, які належать до виняткової компетенції консульства.

- Паспортні питання

- Нотаріальні дії - Заяви

- Нотаріальні дії - Заява-дозвіл


- Нотаріальні дії - Довіреність

- Нотаріальні дії - Інші нотаріальні дії

- Питання цивільного стану

- Питання громадянства

- Консульський облік

- Довідки

- Питання усиновлення

- Візові питання

- Посвідчення водія

- Надзвичайні ситуації

- Виїзне консульське обслуговування

- Інші послуги

Оформлення паспорта для гр. України до 16 років

 

Порядок оформлення закордонного паспорта для громадян України, які не досягли 16-річного віку

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Паспорт для громадян України, які на момент подачі документів не досягли 16 років, оформлюється на 4 роки.

Паспорт оформлюється протягом 3 місяців – у разі подачі документів в закордонній дипломатичній установі, причому, терміновий тариф не передбачений.

Перелік документів для громадян України до 16 років:

1.     Документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.  До таких документів відносяться:

·        Закордонний паспорт та копія першої сторінки (подається у разі наявності);

·         Паспорт громадянина України (у вигляді картки) та копії з обох сторін (подається у разі наявності);

·         Проїзний документ дитини та копія першої сторінки (подається у разі наявності);

2.     Свідоцтво про народження та копії всіх сторінок.

Увага!!! У разі народження дитини за кордоном свідоцтво подається з двома апостилями та перекладом. Перший апостиль на свідоцтво ставиться в італійській префектурі (Prefettura), потім воно подається до акредитованого при суді (Tribunale) перекладача української/італійської мови  для здійснення перекладу. Після чого, у відділені прокуратури при тому ж суді (Ufficio della Procura della Repubblica presso il Tribunale) на перекладі ставиться другий апостиль

3.     Довідка про реєстрацію дитини громадянином України та копія.  (подається тільки у разі народження дитини за кордоном);

4.     Permesso di Soggiorno дитини та копія з обох сторін (у разі наявності);

5.     Фото 10х15 см (тільки для дітей до 16 років) вимоги до фото дивіться тут ;

6.     Закордонні паспорти батьків та копії перших сторінок (тільки тих, що мають українське громадянство);

7.     Нотаріально засвідчена письмова згода другого з батьків, якщо він/вона не може бути присутнім під час подачі документів (не стосується батьків іноземців).

УВАГА!!! Якщо батьки розлучені і дитина проживає з одним із батьків в Італії то взамін нотаріальній згоді другого з батьків можна подати свідоцтво про розірвання шлюбу чи рішення українського суду про розірвання шлюбу разом з свідоцтвом про сімейний стан (Certificato di famiglia) та копії цих документів.

Certificato di famiglia подається з двома апостилями та перекладом. Перший апостиль на свідоцтво ставиться в італійській префектурі (Prefettura), потім воно подається до акредитованого при суді (Tribunale) перекладача української/італійської мови  для здійснення перекладу. Після чого, у відділені прокуратури при тому ж суді (Ufficio della Procura della Repubblica presso il Tribunale) на перекладі ставиться другий апостиль.

8.     Сплата здійснюється  в приміщенні Консульства при наявності банківської картки (bancomat, carta di credito etc) або готівкою в банку після перевірки консульською посадовою особою всіх документів.

УВАГА!!! Присутність дітей з 12 років є обов'язковою. Дітей до 12 років батьки привозять в Консульство або показують довідку зі школи/садочка про проходження їх навчання видану не пізніше ніж за 2 тижні до моменту подачі документів для оформлення закордонного паспорта.

 Вартість: Для громадян України віком до 16 років паспорт оформлюється безкоштовно але береться плата 37.00 Євро за розгляд заяви.

Онлайн запис

Оформлення паспорта для гр. України старше 16 років

 

Порядок оформлення закордонного паспорта для громадян України старше 16 років

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну. 

Паспорт для громадян України, які на момент подачі документів досягли 16 років, оформлюється на 10 років.

Паспорт оформлюється протягом 3 місяців – у разі подачі документів в закордонній дипломатичній установі, причому терміновий тариф в дипломатичній установі не передбачений.

Перелік документів для громадян України старше 16 років:

1.     Документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;  

До таких документів відносяться:

·      Паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копії всіх сторінок з відмітками;

Увага!!! Якщо закордонний паспорт був прострочений більше ніж на рік то додатково необхідно подати копії всіх сторінок паспорта громадянина України. В іншому випадку консульською посадовою особою буде робитися запит до компетентних органів України (триває біля 30 діб) для підтвердження особи та громадянства України.

·      Паспорт громадянина України (у вигляді книжечки чи картки) та копії всіх сторінок.

Цей документ подається лише у випадку втрати закордонного паспорта, оформлення закордонного паспорта у зв’язку із зміною прізвища або оформлення першого закордонного паспорта;

Увага!!!  У разі втрати/викрадення закордонного паспорта додатково подається документ, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення до компетентних органів тієї країни, де він був втрачений/викрадений та його копія;

УВАГА!!! У разі зміни імені або прізвища додатково подається документ, що підтверджує цей факт (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про зміну прізвища тощо) та копії документа;

·       Проїзний документ дитини та копії всіх сторінок з відмітками;

·       Дані дитини зазначенні в закордонному паспорті одного з батьків (тільки якщо дитина не досягла 18-річчя) та копії всіх сторінок паспорта, де є відмітки.

2.     Permesso di Soggiorno та копії з обох сторін;

3.     Сплата здійснюється  в приміщенні Консульства при наявності банківської картки (bancomat, carta di credito etc) або готівкою в банку після перевірки консульською посадовою особою всіх документів;

4.     У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, може здійснюватися виїзд працівника дипломатичної установи до місця проходження лікування такої особи. У таких випадках необхідно надіслати електронний лист на адресу Консульства gc_itm@mfa.gov.ua з копією медичного висновку та необхідними контактними даними.

Увага!! Всі громадяни України з 16 років фотографуються в Консульстві.

Вартість: 
 У разі оформлення паспорта вперше (для громадян, які досягли 16-річчя) сплачується 83.00 Євро та 37.00 Євро за розгляд заяви (разом 120.00 Євро)

У разі закінчення терміну дії паспорта, відсутності вільних сторінок в паспорті, зміні імені – 83.00 євро та 37.00 Євро за розгляд заяви (разом 120.00 Євро).

У разі втрати або пошкодження паспорта – 83.00 Євро та 37.00 Євро за розгляд заяви (разом 120.00 Євро).

Онлайн запис

Оформлення посвідчення на повернення в Україну

ПОСВІДЧЕННЯ ОСОБИ НА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

Посвідчення особи на повернення в Україну (далі – Посвідчення) оформлюється і видається у разі:

І. Втрати закордонного паспорта; 

1.       заповнена заява-анкета;

2.       заява (denuncia) з поліції про втрату документа (додати 1 фотокопію);

3.       документ, який дозволяє ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України – внутрішній паспорт громадянина України (оригінал та фотокопії сторінок, які містять будь-яку інформацію);

4.       квитанція про сплату консульського збору (вартість 28 євро)

Увага! У випадку неможливості надати внутрішній український паспорт консульство здійснює запит до компетентних органів Україні для підтвердження особи та належності до громадянства України. Така процедура, як правило, триває від 1 до 30 днів.

ІІ. Закінчення строку дії закордонного паспорта

1.      заповнена заява-анкета;

2.      паспорт, строк дії якого закінчився (додається фотокопія 1-ї сторінки). Оригінал паспорта долучається до справи і згодом знищується, але при необхідності паспорт може залишитись у заявника у разі подачі відповідної заяви (наприклад, паспорт пов'язаний з видачею італійських документів);

3.      квитанція про сплату консульського збору (вартість 28 євро)

ІІІ. Пошкодження закордонного паспорта

1.      заповнена заява-анкета;

2.      пошкоджений паспорт (додається фотокопія 1-ї сторінки);

3.      квитанція про сплату консульського збору (вартість 28 євро).

IV. Посвідчення може бути оформлене дитині, народженій за кордоном, батьки або один із батьків якої є громадянином України. 

1.      заповнена заява-анкета;

2.      свідоцтво про народження дитини, оформлене відповідно чинного законодавства України (свідоцтво подається з двома апостилями та перекладом. Перший апостиль на документі ставиться в італійській префектурі (Prefettura), потім документ подається до акредитованого при суді (Tribunale) перекладача української/італійської мови  для здійснення перекладу. Після чого, у відділенні прокуратури при тому ж суді Ufficio della Procura della Repubblica presso il Tribunale) на перекладі ставиться другий апостиль) (додається 1 фотокопія);

3.      довідка про реєстрацію особи громадянином України (додається 1 фотокопія);

4.      закордонні паспорти батьків або одного з батьків (додається 1 фотокопія);

З метою внесення до Посвідчення даних про дитину подається свідоцтво про народження дитини та дві фотокартки 3,5х4,5 (присутність дитини обов’язкова!). Послуга здійснюється безкоштовно.

У разі пред’явлення вищезазначених документів Посвідчення оформлюється, як правило, в день подання заяви.

Вартість:

-          оформлення Посвідчення особі, яка досягла 16 років – 28 євро;

-          оформлення Посвідчення особі, яка не досягла 16-річного віку – безкоштовно;

внесення даних про дитину до Посвідчення законного представника – безкоштовно.

ЗАПИС НА ОФОРМЛЕННЯ ПОСВІДЧЕННЯ НА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ ("БІЛОГО ПАСПОРТА") ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ: https://online.mfa.gov.ua

Онлайн запис

Забрати готовий паспорт

Для отримання паспорта необхідно в зазначений час з'явитися у Генеральне консульство України в Мілані. При собі мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Онлайн запис

Генеральна довіреність

Генеральна довіреність – уповноваження довіреної особи (повірений) на представлення інтересів заявника (довірителя) з усіх питань та укладення будь-яких не заборонених законом угод.

 

Тобто, через оформлення генеральної довіреності можна уповноважити довірену особу на:

- розпорядження та управління майном (продаж, обмін, здачі в оренду (найм), будівництво, ремонт тощо);

- придбати будь-яке майно;

- подавати будь-які запити, клопотання, заяви тощо;

- займатися приватизацією земельних ділянок;

- відкривати та вести спадкові справи;

- представляти інтереси у ЖКГ, організаціях з надання комунальних послуг;

- представляти інтереси у ПФУ в органах соціального забезпечення, в управлінні соціального захисту населення, у відповідному відділі соціального страхування, тощо;

- представляти інтереси щодо виписки/прописки;

- відкривати банківські рахунки у будь-яких банківських установах та користуватися, розпоряджатися відкритими на моє ім’я будь-якими банківськими рахунками

- вести справи в усіх судових установах України,

- представляти інтереси з питань оформлення та одержання будь-яких документів, їх засвідчення та легалізації тощо.

 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення генеральної довіреності складає 73 євро (55 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM (via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

Онлайн запис

Довіреність на Управління та розпорядження майном

 

Управління та розпорядження майном – уповноваження довіреної особи (повірений) на представлення інтересів заявника (довірителя), пов’язаних з управлінням та розпорядженням майном, укладення будь-яких не заборонених законом угод.

 

Тобто, через оформлення довіреності на управління та розпорядження майном можна уповноважити довірену особу на:

- розпорядження та управління майном (продаж, обмін, здачі в оренду (найм), добудова, будівництво, ремонт тощо);

- подавати будь-які запити, клопотання, заяви тощо;

- займатися приватизацією земельних ділянок;

- представляти інтереси у ЖКГ, організаціях з надання комунальних послуг;

- представляти інтереси щодо виписки/прописки;

- тощо.

 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 73 євро (55 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

 

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

 

ПРИМІТКИ:

 

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

Онлайн запис

Довіреність на управління та розпорядження автомобілем

 

Управління та розпорядження автомобілем – уповноваження довіреної особи (повірений) на представлення інтересів заявника (довірителя), пов’язаних з управлінням та розпорядженням автомобілем, його продажу, здачі в оренду та укладення будь-яких не заборонених законом угод, зокрема представлення інтересів в страхових компаніях.

 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 73 євро (55 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

 

Онлайн запис

Довіреність на Суди

 

Ця довіреність є вузько направленою, та дає право довіреній особі бути представником довірителя в усіх судових інстанціях України з будь-яких питань, представляти інтереси в державних, адміністративних підприємствах та організаціях, незалежно від їх підпорядкування та форм власності, у відділах державної виконавчої служби, в судах загальної юрисдикції, першої, апеляційної та касаційної інстанцій з будь-яких питань.

 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 46 євро (28 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Банки

 

Довіритель уповноважує довірену особу користуватися та розпоряджатися в повному обсязі банківськими та фінансовими операціями у національній та іноземній валютах, цінними паперами, в усіх банківських та фінансових (поштових) установах України, у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, депозитними рахунками, лицьовими рахунками, грошовими вкладами, проведення всіх банківських операцій, депозити, погашення кредитної заборгованості, зняття та розпорядження грошовими або депозитними вкладами та переведення грошових коштів на інші рахунки, переоформлення договорів, зняття грошей з депозиту, вносити застави, відкриття та закриття рахунків, в тому числі оформити та отримати додаткову банківську картку, отримувати пенсійні картки та ПІН-коди до них, оформлювати та поновлювати пенсійні картки, продовжити термін дії банківської картки, відділах зв'язку та поштових відділеннях та в інших установах, підприємствах та організаціях України незалежно від форм власності та підпорядкування.

 


КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 46 євро
 (28 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Оформлення пенсії

 

Ця довіреність є вузько направленою, та дає право довіреній особі представляти інтереси довірителя у всіх відділеннях та управліннях Пенсійного Фонду України, Фіскальній службі України, управліннях праці та соціального захисту населення, органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, поштових відділеннях, банківських установах, з усіма необхідними повноваженнями з питань відкриття та переоформлення та отримання належної, довірителю, пенсії, отримувати пенсійні картки та ПІН-коди до них, оформлювати та поновлювати пенсійні картки, продовжити термін дії банківської картки.


 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 46 євро (28 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Приватизацію

 

Довіреність на представлення інтересів з питань приватизації, оформлення та реєстрації права власності нерухомого майна (земельна ділянка, будинок, квартира тощо), що знаходиться за адресою в Україні, та отримати свідоцтво про право власності


 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 73 євро (55 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Оформлення спадщини

 

Довіреність наділяє повноваженнями на представлення інтересів в органах ДРАЦС, судах усіх інстанцій та нотаріальних конторах з питань оформлення спадкових прав на майно та отримання свідоцтва про право на спадщину.


 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 73 євро (55 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Дарування

 

Довіреність дає повноваження довіреній особі подарувати від імені Довірителя, належне йому майно, що знаходиться за адресою в Україні, бути представником в Державній міграційній службі України, в органах нотаріату, у житлово-комунальних підприємствах, державному агентстві земельних ресурсів України, державного земельного кадастру України, органах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, архітектури та інших відділах або управліннях органів виконавчої влади та державної адміністрації, замовляти та отримувати будь-які документи, довідки, Витяги тощо. 
Просимо звернути увагу, що довірена особа не може бути тією особою, якій Довіритель хоче подарувати майно. Це може бути лише третя особа, не зацікавлена в отриманні дару.


 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 73 євро (55 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Прийняття в дар

Довіреність дає повноваження довіреній особі оформити на ім’я довірителя якесь нерухоме майно, що знаходиться за адресою в Україні, яке йому має намір подарувати третя особа, бути представником в Державній міграційній службі України, в органах нотаріату, у житлово-комунальних підприємствах, державному агентстві земельних ресурсів України, державного земельного кадастру України, органах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, архітектури та інших відділах або управліннях органів виконавчої влади та державної адміністрації, замовляти та отримувати будь-які документи, довідки, Витяги тощо.
Просимо звернути увагу, що довірена особа не може бути тією особою, якій Довіритель хоче подарувати майно. Це може бути лише третя особа, не зацікавлена в отриманні дару.


Перелік необхідних документів (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!):
1. український закордонний паспорт заявника, тобто, тієї особи, яка доручає (оригінал + копія першої сторінки);* 
2. копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків заявника (український ідентифікаційний код);
3. копії першої та другої сторінок внутрішнього українського паспорта довіреної особи;
4. к
опія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків довіреної особи (український ідентифікаційний код).
* Як виняток, якщо закордонний паспорт втрачено, заявник  (особа, яка доручає) може надати оригінал та копію першої та другої сторінок внутрішнього паспорта громадянина України.


УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено
POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.
ВАРТІСТЬ
Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору, вартість довіреності на третю особу складає 55 Євро консульського збору за встановлення та перевірку працездатності особи, яка підписує довіреність + 18 Євро консульського збору за завірення підпису на заяві про внесення довіреності в Єдиний Реєстр Довіреностей.

На що треба звернути увагу при оформленні довіреності?
Оформлення довіреності, як правило, потребує багато часу для виготовлення. При підготовці довіреності, консулу, потрібно врахувати багато нюансів чинного законодавства та точного зазначення особових даних довірителя, його майна, реквізитів довірених осіб, кола повноважень, терміну дії, права передоручення або відкликання тощо. Допущення помилки у зазначенні вищезазначених даних майже завжди призводить до неможливості використання довіреності і, як наслідок, - необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.
У цьому зв'язку Генеральне консульство рекомендує:
- іноді заявники, що звертаються до Генконсульства за оформленням довіреності або заяви для надання до нотаріальної контори в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють у консульстві документ, який не вдовольняє вимог нотаріальної контори. У такому разі радимо взяти у відповідній нотаріальній конторі проект довіреності. Надавши проект довіреності (у електронній формі) для засвідчення консулу. Таким чином Ви зможете уникнути непорозуміння з нотаріальною конторою в Україні;
- перед підписанням оформленого документа просимо дуже уважно та ретельно прочитати текст доручення чи заяви, та при виявлення неточностей, розбіжностей, помилок чи доповнень виправити їх, надавши документ консулу для доопрацювання;
 - після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консулом, внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. У разі їх виявлення після посвідчення консулом - Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір. Відповідальність  за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.

УВАГА! Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що все правильно і документ відповідає його волі. Отже просимо бути максимально уважними!

ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ В КОНСУЛЬСТВІ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ НА ВНЕСЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ В ЄДИНИЙ РЕЄСТР ДОВІРЕНОСТЕЙ, ДОВІРИТЕЛЬ ВІДПРАВЛЯЄ ОРИГІНАЛ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНОЇ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ ДОВІРЕНІЙ ОСОБІ В УКРАЇНУ. ДОВІРЕНА ОСОБА ПЕРЕД ТИМ, ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОВІРЕНІСТЬ, МАЄ ЗАРЕСТРУВАТИ ЦЮ ДОВІРЕНІСТЬ У БУДЬ-ЯКОГО НОТАРІУСА В УКРАЇНІ. ПІСЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ДОВІРЕНА ОСОБА МОЖЕ ПРИСТУПАТИ ДО ВИКОНАННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ, ПОКЛАДЕНИХ НА НЕЇ ДОВІРИТЕЛЕМ.

 

 

Онлайн запис

Довіреність на Купівлю майна

 

Довіреність дає повноваження довіреній особі купити, (придбати) та оформити на ім’я довірителя якесь нерухоме майно, що знаходиться за адресою в Україні, оформлення та реєстрації на ім'я Довірителя права власності нерухомого майна, отримати свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та технічний паспорт.

 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 73 євро (55 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

 

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Продаж майна

 

Довіреність дає повноваження довіреній особі продати, (відчужити) будь-яке нерухоме майно довірителя, що знаходиться за адресою в Україні, оформлення всіх необхідних для цього документів та представлення інтересів в Міграційній службі України з питання виписки/прописки Довірителя.


 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 73 євро (55 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Виписку та прописку

 

Ця довіреність є вузько направленою, та дає право довіреній особі бути представником довірителя в органах Державної міграційної служби України, в ЖКГ, центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), сільських, селищних, міських радах, відділах державної районної адміністрації та органах виконкому, органах статистики, з метою зняття з реєстрації (виписки) чи реєстрації (прописки) за адресою в Україні.


 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 46 євро (28 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

3. У разі виписки/прописки неповнолітніх дітей, заявник має подати також копію свідоцтва про народження дитини. Якщо дитина народжена в Італії, то копію свідоцтва про народження + переклад на українську мову 

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

 

ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Оформлення документів

 

Ця довіреність є вузько направленою, та дає право довіреній особі бути представником довірителя в усіх органах державної влади та відділах ДРАЦС з метою виготовлення та отримання дублікатів документів, довідки про несудимість, витребування відомостей про доходи, пенсію, наявність нерухомого майна, про склад сім’ї тощо, а також представляти інтереси в Посольстві Італійської Республіки в Україні та інших відповідних установах та організаціях України для здачі, виготовлення та отримання всіх належних Довірителю документів, їх засвідчення та легалізації.


 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 46 євро (28 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

3. У разі витребування документів для неповнолітніх дітей, заявник має подати також копію свідоцтва про народження дитини. Якщо дитина народжена в Італії, то копію свідоцтва про народження + переклад на українську мову 

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)


ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

Онлайн запис

Довіреність на Відкриття підприємницької діяльності

 

Ця довіреність є вузько направленою, та дає право довіреній особі бути представником довірителя в органах Державної влади з питань зняття мене з державної реєстрації, з реєстраційного обліку як суб'єкта підприємницької діяльності (закриття або припинення підприємницької діяльності)  – фізичної особи, та внесення відповідних відомостей про припинення діяльності до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

 

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 46 євро (28 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)


ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

 

Онлайн запис

Довіреність на Оформлення опіки над малолітнім

Ця довіреність є вузько направленою, та дає право довіреній особі піклуватися, доглядати та виховувати неповнолітню дитину Довірителя, на час його відсутності та приймати всі необхідні рішення щодо неповнолітньої дитини.


КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР за оформлення зазначеної довіреності складає 46 євро (28 євро – за посвідчення довіреності та 18 євро – за засвідчення підпису заявника).

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM(via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Для оформлення зазначеної довіреності заявник (довіритель) має подати до Генерального консульства України в Мілані такі документи:

від заявника

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + копія першої сторінки. У разі відсутності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, заявник має право податки оригінал діючого паспорта громадянина України (внутрішній) + копії першої та другої сторінки)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)

від довіреної особи (повірений)

1. Копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

2. Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (український ідентифікаційний номер)


ПРИМІТКИ:

1.  У разі, якщо Ви маєте проект довіреності (виключно у форматі Word), який Вам надав нотаріус в Україні, та хочете оформити саме таку довіреність в нашій установі, Ви маєте попередньо надіслати проект на електронну адресу Генерального консульства України в Мілані: gc_itm@mfa.gov.ua.

2.  Перевірка персональних даних в довіреності, а також зміст довіреності – компетенція заявника (довірителя).

 

3.  Після підпису (погодження) заявником (довірителем) документів та їх засвідчення посадовою особою ГКУ в Мілані внесення змін, уточнень чи доповнень вже не вбачається за можливе. Вам потрібно буде робити повторно новий запис, оформлювати новий документ та сплачувати повторно консульський збір.

 

 

Онлайн запис

Заява-дозвіл на перетин кордону неповнолітнім 1 дитина

 

Виїзд за кордон неповнолітніх дітей
Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.
Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724)  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування  та  відповідного часового проміжку перебування  у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
·         якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
·         якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном (ПМП);
·         у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
- свідоцтва про смерть другого з батьків;
- рішення суду про позбавлення  батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- рішення суду про надання  дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на перетин кордону неповнолітньою дитиною в консульстві посвідчується терміном на один рік.
УВАГА! В разі виїзду за кордон дитини з третіми особами, обидва батьки мають оформити нотаріальний дозвіл на перетин державного кордону. В разі оформлення заяви-дозволу обома батьками в консульстві, необхідно реєструватися на сайті для кожного з батьків окремо. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі складає 18 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору.
УВАГА! Дозвіл на перетин кордону вимагається Державною прикордонною службою України лише при перетині державного кордону при виїзді за межі території України, для в’їзду на територію України, дозвіл не вимагається.

Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження не має, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Офіційний сайт Державної прикордонної служби України:

http://dpsu.gov.ua/ua/Viizd-za-kordon-nepovnolitnih-ditey

Онлайн запис

Заява-дозвіл на перетин кордону неповнолітнім 2 дитини

Виїзд за кордон неповнолітніх дітей
Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.
Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724)  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування  та  відповідного часового проміжку перебування  у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
·         якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
·         якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном (ПМП);
·         у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
- свідоцтва про смерть другого з батьків;
- рішення суду про позбавлення  батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- рішення суду про надання  дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на перетин кордону неповнолітньою дитиною в консульстві посвідчується терміном на один рік.
УВАГА! В разі виїзду за кордон дитини з третіми особами, обидва батьки мають оформити нотаріальний дозвіл на перетин державного кордону. В разі оформлення заяви-дозволу обома батьками в консульстві, необхідно реєструватися на сайті для кожного з батьків окремо. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі складає 18 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору.
УВАГА! Дозвіл на перетин кордону вимагається Державною прикордонною службою України лише при перетині державного кордону при виїзді за межі території України, для в’їзду на територію України, дозвіл не вимагається.

Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження не має, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

 

Офіційний сайт Державної прикордонної служби України:

http://dpsu.gov.ua/ua/Viizd-za-kordon-nepovnolitnih-ditey

Онлайн запис

Заява-дозвіл на перетин кордону неповнолітнім 3 дитини

Виїзд за кордон неповнолітніх дітей
Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.
Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724)  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування  та  відповідного часового проміжку перебування  у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
·         якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
·         якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном (ПМП);
·         у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
- свідоцтва про смерть другого з батьків;
- рішення суду про позбавлення  батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- рішення суду про надання  дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на перетин кордону неповнолітньою дитиною в консульстві посвідчується терміном на один рік.
УВАГА! В разі виїзду за кордон дитини з третіми особами, обидва батьки мають оформити нотаріальний дозвіл на перетин державного кордону. В разі оформлення заяви-дозволу обома батьками в консульстві, необхідно реєструватися на сайті для кожного з батьків окремо. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі складає 18 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору.
УВАГА! Дозвіл на перетин кордону вимагається Державною прикордонною службою України лише при перетині державного кордону при виїзді за межі території України, для в’їзду на територію України, дозвіл не вимагається.

Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження не має, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Офіційний сайт Державної прикордонної служби України:

http://dpsu.gov.ua/ua/Viizd-za-kordon-nepovnolitnih-ditey

Онлайн запис

Заява-дозвіл на візу для 1 дитини

 

Для подання візового клопотання до Посольства чи візового центру з метою оформлення візи неповнолітній дитині (до 18 років) потрібно врахувати наступне:
-  візову анкету неповнолітньої дитини до 18 років підписує та подає законний представник - батько чи мати, або опікун;
- якщо анкету дитини подає інша особа (не батьки/опікуни) , в такому разі необхідно надати  нотаріально засвідчений заяву-дозвіл батька або матері або опікуна дитини, де обов’язково зазначається право подання візового клопотання своєї неповнолітньої дитини (до 18 років);
- якщо дитина до 16 років подорожує без одного або обох батьків, необхідно додати письмовий дозвіл на поїздку дитини від іншого з (або обох) батьків, засвідчений нотаріально.

 

Термін дії та вартість нотаріального дозволу:
Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на оформлення візи в консульстві посвідчується терміном на рік. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі  складає 40 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2017 році тарифів консульського збору.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження немає, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

 

 

Онлайн запис

Заява-дозвіл на візу для 2 дітей

Для подання візового клопотання до Посольства чи візового центру з метою оформлення візи неповнолітній дитині (до 18 років) потрібно врахувати наступне:
-  візову анкету неповнолітньої дитини до 18 років підписує та подає законний представник - батько чи мати, або опікун;
- якщо анкету дитини подає інша особа (не батьки/опікуни) , в такому разі необхідно надати  нотаріально засвідчений заяву-дозвіл батька або матері або опікуна дитини, де обов’язково зазначається право подання візового клопотання своєї неповнолітньої дитини (до 18 років);
- якщо дитина до 16 років подорожує без одного або обох батьків, необхідно додати письмовий дозвіл на поїздку дитини від іншого з (або обох) батьків, засвідчений нотаріально.

 

Термін дії та вартість нотаріального дозволу:
Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на оформлення візи в консульстві посвідчується терміном на рік. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі  складає 40 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2017 році тарифів консульського збору.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження немає, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Онлайн запис

Заява-дозвіл на візу для 3 дітей

Для подання візового клопотання до Посольства чи візового центру з метою оформлення візи неповнолітній дитині (до 18 років) потрібно врахувати наступне:
-  візову анкету неповнолітньої дитини до 18 років підписує та подає законний представник - батько чи мати, або опікун;
- якщо анкету дитини подає інша особа (не батьки/опікуни) , в такому разі необхідно надати  нотаріально засвідчений заяву-дозвіл батька або матері або опікуна дитини, де обов’язково зазначається право подання візового клопотання своєї неповнолітньої дитини (до 18 років);
- якщо дитина до 16 років подорожує без одного або обох батьків, необхідно додати письмовий дозвіл на поїздку дитини від іншого з (або обох) батьків, засвідчений нотаріально.

 

Термін дії та вартість нотаріального дозволу:
Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на оформлення візи в консульстві посвідчується терміном на рік. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі  складає 40 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2017 році тарифів консульського збору.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження немає, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Онлайн запис

Заява-дозвіл на навчання

Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)

1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження немає, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі складає 18 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Онлайн запис

Заява-дозвіл на виготовлення паспорта для 1 дитини

Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині, що не досягла 16-річного віку.
Відповідно до вимог Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014  № 152 ( із змінами),  при подачі документів на оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині, що не досягла 16 років нотаріальної заяви-дозволу не вимагається якщо дитина проживає з одним із батьків. В такому випадку додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копію одного з таких документів:
-         свідоцтва про смерть другого з батьків;
-         рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
-         рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
-         рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
-         довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;
-  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в консульстві посвідчується терміном на рік. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі складає 18 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору.
УВАГА! В разі, якщо паспорт дитині оформлюється без присутності обох батьків, наприклад бабусею чи дідусем, звертаємо вашу увагу на те, що окрім двох нотаріальних дозволів від обох батьків на виготовлення паспорта дитині необхідно оформити Довіреність для оформлення документів з наданням повноважень третій особі звертатися до Державної міграційної служби України та подавати необхідні документи разом з дитиною. Довіреність оформлюється лише одним з батьків.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини); 
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову. 
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження немає, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Онлайн запис

Заява-дозвіл на виготовлення паспорта для 2 дітей

Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині, що не досягла 16-річного віку.
Відповідно до вимог Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014  № 152 ( із змінами),  при подачі документів на оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині, що не досягла 16 років нотаріальної заяви-дозволу не вимагається якщо дитина проживає з одним із батьків. В такому випадку додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копію одного з таких документів:
-         свідоцтва про смерть другого з батьків;
-         рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
-         рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
-         рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
-    довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;
-  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Термін дії та вартість нотаріального дозволу:
Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в консульстві посвідчується терміном на рік. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі складає 18 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору.
УВАГА! В разі, якщо паспорт дитині оформлюється без присутності обох батьків, наприклад бабусею чи дідусем, звертаємо вашу увагу на те, що окрім двох нотаріальних дозволів від обох батьків на виготовлення паспорта дитині необхідно оформити Довіреність для оформлення документів з наданням повноважень третій особі звертатися до Державної міграційної служби України та подавати необхідні документи разом з дитиною. Довіреність оформлюється лише одним з батьків.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження немає, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Онлайн запис

Заява-дозвіл на виготовлення паспорта для 3 дітей

Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині, що не досягла 16-річного віку.
Відповідно до вимог Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014  № 152 ( із змінами),  при подачі документів на оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині, що не досягла 16 років нотаріальної заяви-дозволу не вимагається якщо дитина проживає з одним із батьків. В такому випадку додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копію одного з таких документів:
-         свідоцтва про смерть другого з батьків;
-         рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
-         рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
-         рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
-      довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;
-  оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Термін дії та вартість нотаріального дозволу:
Нотаріальна заява-дозвіл одного з батьків на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в консульстві посвідчується терміном на рік. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі складає 18 Є консульського збору, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору.
УВАГА! В разі, якщо паспорт дитині оформлюється без присутності обох батьків, наприклад бабусею чи дідусем, звертаємо вашу увагу на те, що окрім двох нотаріальних дозволів від обох батьків на виготовлення паспорта дитині необхідно оформити Довіреність для оформлення документів з наданням повноважень третій особі звертатися до Державної міграційної служби України та подавати необхідні документи разом з дитиною. Довіреність оформлюється лише одним з батьків.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини); 
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено); 
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову. 
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження немає, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Онлайн запис

Заява-дозвіл одного з батьків на вписання 1 дитини в Permesso di Soggiorno

На запит квестури Італії (Questura), нотаріальну заяву-дозвіл одного з батьків на вписання дитини в пермессо (Permesso di soggiorno) іншого з батьків або виготовлення неповнолітній дитині пермессо (Permesso di soggiorno), громадяни України можуть посвідчити та отримати  безпосередньо в консульстві.

На заяву-прохання адресовану Генеральному консульству України в Мілані, консульство посвідчує відповідну заяву українською мовою. За бажанням заявника, консульство може видати відповідну заяву із завіреним перекладом на італійську мову, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в трибуналі.   
Вартість посвідчення підпису на заяві українською мовою складає 18 євро консульського збору + 37 євро за завірення перекладу з української мови на італійську.  Дія вчиняється в день подачі заявником заяви до консульства.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження немає, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати нотаріально посвідчену консульством заяву за місцем вимоги, вищезгадана заява має бути апостильована заявником  в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника (марка да болло + Апостиль)!

Онлайн запис

Заява-дозвіл одного з батьків на вписання 2 дітей в Permesso di Soggiorno

На запит квестури Італії (Questura), нотаріальну заяву-дозвіл одного з батьків на вписання дитини в пермессо (Permesso di soggiorno) іншого з батьків або виготовлення неповнолітній дитині пермессо (Permesso di soggiorno), громадяни України можуть посвідчити та отримати  безпосередньо в консульстві.

На заяву-прохання адресовану Генеральному консульству України в Мілані, консульство посвідчує відповідну заяву українською мовою. За бажанням заявника, консульство може видати відповідну заяву із завіреним перекладом на італійську мову, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в трибуналі.   
Вартість посвідчення підпису на заяві українською мовою складає 18 євро консульського збору + 37 євро за завірення перекладу з української мови на італійську.  Дія вчиняється в день подачі заявником заяви до консульства.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);
Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник може подати внутрішній паспорт гр. України для встановлення особи (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено);
3.Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад на італійську мову не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Італії та свідоцтво про народження видане італійською Комуною, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Префеттурі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову.
Примітка!  якщо ж свідоцтва про народження немає, тоді заявник має подати  копію сторінки закордонного паспорта де вписані відомості про дитину та вклеєна фотокартка дитини.
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено
POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
!! Перед тим, як подавати нотаріально посвідчену консульством заяву за місцем вимоги, вищезгадана заява має бути апостильована заявником  в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника (марка да болло + Апостиль)!

Онлайн запис

Заява на відмову від спадщини

Відмова від прийняття спадщини
Спадкоємці мають право на відмову від прийняття спадщини, тобто спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого для прийняття спадщини. Заява про відмову від прийняття спадщини також подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.Фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, може відмовитися від прийняття спадщини за згодою піклувальника і органу опіки та піклування, а неповнолітня особа віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років може відмовитися від прийняття спадщини за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальника і органу опіки та піклування. Батьки (усиновлювачі), опікун можуть відмовитися від прийняття спадщини, належної малолітній, недієздатній особі, лише з дозволу органу опіки та піклування. 
Відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною.
Відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття.

Прийняття і відмова від прийняття спадщини можуть мати місце щодо всього спадкового майна. Спадкоємець не вправі прийняти одну частину спадщини, а від іншої частини відмовитись. Спадкоємець, який прийняв частину спадщини, вважається таким, що прийняв усю спадщину.
Вартість:
Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2017 році тарифів консульського збору засвідчення підпису на заяві про відмову від спадщини становить 18 Є консульського збору. В вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника; Примітка! в разі втрати закордонного паспорта заявник має надати консулу  внутрішній паспорт гр. України (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника, або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено).
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Онлайн запис

Заява про прийняття спадщини

Перелік необхідних документів:  (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника; 
Примітка! в разі втрати закордонного паспорта заявник має надати консулу  внутрішній паспорт гр. України (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника, або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено).
Вартість: 
Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору засвідчення підпису на заяві про відмову від спадщини становить 18 Є консульського збору. 
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Довідково:
Як оформити спадщину.
1. Місце відкриття спадщини
Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна (частина перша та друга ст. 1221 Цивільного кодексу України).
При цьому, необхідно мати на увазі, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частини перша та друга ст. 1220 Цивільного кодексу України).
Місце відкриття спадщини підтверджується:
-         довідкою житлово-експлуатаційної організації,
-         довідкою правління житлово-будівельного кооперативу про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця;
-         записом у будинковій книзі про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця,
-         довідкою адресного бюро,
-         довідкою райвійськкомату про те, що спадкодавець до призову на військову службу проживав за відповідною адресою.
Місце відкриття спадщини не може підтверджуватись свідоцтвом про смерть.
У разі відсутності у спадкоємців документів, що підтверджують місце відкриття спадщини, нотаріус роз’яснює спадкоємцям їх право на звернення до суду із заявою про встановлення місця відкриття спадщини. У такому випадку місце відкриття спадщини підтверджується копією рішення суду, що набрало законної сили.
Якщо спадкодавець, якому належало майно на території України, мав останнє місце проживання на території іноземної держави, місце відкриття спадщини визначається на підставі Закону України «Про міжнародне приватне право».
Відповідно до статті 70 Закону України «Про міжнародне приватне право» спадкові відносини регулюються з урахуванням положень статей 71, 72 цього Закону правом держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання, за винятком, якщо спадкодавцем не обрано в заповіті право держави, громадянином якої він був. У разі, якщо після складання заповіту його громадянство змінилося, вибір права спадкодавцем буде недійсним.
Стаття 71 Закону України «Про міжнародне приватне право» встановлює, що спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, – правом України.
2. Право на спадкування
Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування отримують спадкоємці за законом в порядку черговості, визначеною у статтях 1261 - 1265 цього Кодексу (частини перша та друга статті 1223 Цивільного кодексу України).
Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, коли спадкоємцями укладено договір про зміну черговості права на спадкування.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Така заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника, а заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун.
3. Строки для прийняття спадщини
Для прийняття спадщини встановлюється термін у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Якщо спадкоємець протягом цього терміну не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. У разі відсутності такої згоди за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Онлайн запис

Заява на прописку

Відповідно до Правилреєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207, Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради. Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
У разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі - представник).
Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України “Про адміністративні послуги”.
Особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання відповідній посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку за місцем її проживання.
За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини.
Реєстрація місця проживання новонародженої дитини може здійснюватися також через органи соціального захисту населення на підставі даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.
Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою.
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-п

Вартість:
Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору засвідчення підпису на заяві про  реєстрацію (прописку) становить 18 Є консульського збору. 
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника; Примітка! в разі втрати закордонного паспорта заявник має надати консулу  внутрішній паспорт гр. України (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника, або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено).
УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Онлайн запис

Заява на виписку

Вартість:Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2018 році тарифів консульського збору засвідчення підпису на заяві про зняття з реєстрації (виписку) становить 18 Є консульського збору. 
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1.Паспорт для виїзду за кордон заявника; Примітка! в разі втрати закордонного паспорта заявник має надати консулу  внутрішній паспорт гр. України (оригінал).
2.Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника, або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено).

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.
Довідково: Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
-         заяви особи або її представника;
-         рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
-         свідоцтва про смерть;
-         повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;
-         інших документів, які свідчать про припинення:
-         підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні);
-      підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).
-    спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або за заявою власника/наймача житла або їх представників.
Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.
Разом із заявою особа подає:
документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження;
-         квитанцію про сплату адміністративного збору;
-         військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:
-         документ, що посвідчує особу представника;
-         документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-п

Онлайн запис

Заява-дозвіл дружини/чоловіка на купівлю нерухомого майна

Бажаєте продати майно, придбане в період шлюбу? Тоді обов'язковою процедурою буде отримання згоди від вашого чоловіка/дружини на продаж цього майна.
Слід сказати, що таку згоду необхідно отримувати як під час продажу, так і при купівлі майна, оскільки на купівлю витрачаються гроші, які придбані під час шлюбу та є загальною спільною власністю подружжя.
Від подружжя потрібна згода на продаж (купівлю) рухомого або нерухомого майна, такого як, наприклад, квартира, будинок, земельна ділянка, транспортні засоби та ін.
Звертаємо вашу увагу на наступне: якщо на цей час ви розлучені, а майно було придбане в період вашого шлюбу, то вам все одно знадобиться згода колишнього чоловіка на його продаж.
Якщо вам майно подарували або ви його успадкували, то у такому разі згода подружжя на його відчуження не потрібна, оскільки воно є вашою особистою власністю.
Згода подружжя оформляється відповідною заявою.
Необхідні документи:
1.Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, або в разі вилучення квестурою, можна подати внутрішній паспорт громадянина України (оригінал).
2.Копія першої сторінки  паспорту громадянина України для виїзду за кордон, або копію першої та другої сторінок внутрішнього паспорту громадянина України.
Вартість послуги складає 40 Є консульського збору. В вартість включено послуги технічного характеру, відповідно до затверджених КМУ тарифів у 2017 році.

Онлайн запис

Заява-дозвіл на продаж/дарування майна

Бажаєте продати майно, придбане в період шлюбу? Тоді обов'язковою процедурою буде отримання згоди від вашого чоловіка/дружини на продаж цього майна.
Слід сказати, що таку згоду необхідно отримувати як під час продажу, так і при купівлі майна, оскільки на купівлю витрачаються гроші, які придбані під час шлюбу та є загальною спільною власністю подружжя.
Від подружжя потрібна згода на продаж (купівлю) рухомого або нерухомого майна, такого як, наприклад, квартира, будинок, земельна ділянка, транспортні засоби та ін.
Звертаємо вашу увагу на наступне: якщо на цей час ви розлучені, а майно було придбане в період вашого шлюбу, то вам все одно знадобиться згода колишнього чоловіка на його продаж.
Якщо вам майно подарували або ви його успадкували, то у такому разі згода подружжя на його відчуження не потрібна, оскільки воно є вашою особистою власністю.
Згода подружжя оформляється відповідною заявою.
Необхідні документи:
1.Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, або в разі вилучення квестурою, можна подати внутрішній паспорт громадянина України (оригінал).
2.Копія першої сторінки  паспорту громадянина України для виїзду за кордон, або копію першої та другої сторінок внутрішнього паспорту громадянина України.
Вартість послуги складає 40 Є консульського збору. В вартість включено послуги технічного характеру, відповідно до затверджених КМУ тарифів у 2017 році.

Онлайн запис

Посвідчення з фотокарткою

Посвідчення особи з фотокарткою, що це за документ і для чого він потрібен? Нотаріальне посвідчення особи з особою зображеною на фотокартці це - документ, який необхідний у разі відсутності у заявника паспортного документа, а саме паспорта громадянина України для виїзду за кордон, який встановлює та посвідчує особу заявника, що тимчасово чи постійно проживає на території Італії. 

Генеральне консульство України в Мілані може видати таке посвідчення особи з особою зображеною на фотокартці в разі: втрати , викрадення, пошкодження, або з метою встановлення особи малолітньої чи новонародженої дитини, з метою оформлення дитині  Permesso di soggiorno в територіальному органі Квестури чи з метою вписати дитину у Permesso di soggiorno батьків.
Скільки коштує посвідчення особи з особою зображеною на фотокартці?
Відповідно до затверджених у 2018 році тарифів консульського збору, посвідчення тотожності фізичної особи з  особою, зображеною на фотокартці, складеного українською мовою  складає 18 Євро консульського збору. З метою зручності та економії часу заявника, консульство може видати вищезгадане посвідчення із завіреним перекладом посвідчення з української мови на італійську мову.   Засвідчення вірності перекладу  складає 37 євро консульського збору. 
Документи, які необхідні для оформлення посвідчення з фотокарткою, якщо закордонний паспорт втрачено, викрадено чи пошкоджено:
1. паспорт громадянина України (внутрішній паспорт);
2. копія 1-ої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній паспорт);
3. заява в поліцію про втрату паспорта (оригінал);
4. копія заяви з поліції про втрату паспорта ;
5. фотокартка 3.5 *4.5 (1 шт.).
Документи, які необхідні для оформлення посвідчення з фотокарткою, для становлення особи малолітньої чи новонародженої дитини, з метою оформлення дитині  Permesso di soggiorno в територіальному органі Квестури чи з метою вписати дитину у Permesso di soggiorno батьків:
1.     паспорт громадянина України для виїзду за кордон того з батьків, хто подає клопотання про отримання посвідчення дитині (оригінал);
2.   копія першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон того з батьків, хто подає клопотання про отримання посвідчення дитині;
Примітка! В разі відсутності закордонного паспорта заявник може подати паспорт громадянина України (внутрішній) оригінал +  копію 1-ої сторінки!
3.     Свідоцтво про народження дитини з апостилем та завіреним перекладом , в разі, якщо дитина народжена в Італії або за кордоном (оригінал), або свідоцтво про народження дитини, видане Міністерством юстиції України. У цьому випадку апостиль та переклад не обов’язковий.
4.     Копія довідки про реєстрацію дитини громадянином України, в разі якщо дитина народжена в Італії.
5.     5. фотокартка 3.5 *4.5 (1 шт.).

Онлайн запис

Складання заповіту

 

Посвідчення заповітів

Після смерті громадянина його майнові права та обов’язки, а також деякі немайнові права переходять до інших осіб. Такий перехід майна померлого до іншої особи або до інших осіб називається спадкуванням.
Умови та порядок спадкування регламентуються рядом цивільно-правових норм, що в своїй сукупності складають окремий цивільно-правовий інститут - спадкове право.
Існує дві підстави спадкування: спадкування за заповітом і спадкування за законом. При цьому слід зауважити, що пріоритетне право на спадкування мають особи, визначені в заповіті, тобто особи, призначені згідно волі заповідача - спадкодавця. Лише за відсутності заповіту, визнання його недійсним або відмови від спадщини спадкоємця за заповітом право спадкувати одержують спадкоємці за законом.
Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт здійснюється особисто фізичною особою з повною цивільною дієздатністю. Повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла 18 років та здатна своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Також, повну цивільну дієздатність набуває особа в разі реєстрації шлюбу до досягнення повноліття, особа, яка досягла 16 років і працює за трудовим договором, неповнолітня особа, яка записана батьком або матір’ю дитини, особа, яка досягла 16 років і отримала свідоцтво про право на заняття підприємницькою діяльністю.
Заповіт, як правочин, безпосередньо пов’язаний з особою заповідача, повинен бути здійснений ним особисто. Вчинення заповіту через представника не допускається.
Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин (якими, відповідно до Цивільного кодексу України є юридичні особи, держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші суб’єкти публічного права). Заповідач також може позбавити права на спадкування будь-кого із спадкоємців без зазначення на це причин. Проте, він не має права позбавити прав на спадкування тих своїх спадкоємців, для яких законодавством встановлена обов’язкова частка у спадщині. Цими особами є: малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатні вдова (вдівець) та непрацездатні батьки, які успадковують незалежно від змісту заповіту половину частки, яка належала би кожному з них у разі спадкування за законом.
Зміст заповіту складають розпорядження заповідача відносно його майна, майнових прав та обов’язків. Ці розпорядження можуть бути зроблені заповідачем у будь-який час. Заповідач самостійно визначає обсяг того, що передається у спадок, він може охопити заповітом права та обов’язки, які йому належать на момент складання заповіту, а також ті, які можуть йому належати в майбутньому, заповідати все майно або його частину. При посвідченні заповіту від заповідача не вимагається подання доказів, які підтверджують його право на майно, що заповідається. Якщо в заповіті буде вказане майно, яке на момент відкриття спадщини буде втраченим чи взагалі не придбаним, то в цій частині заповіт буде недійсним. Частина спадщини, яка не включена до заповіту, спадкується за законом.
Складаючи заповіт заповідач має право підпризначити спадкоємця, тобто вказати в тексті заповіту особу або декількох осіб, до яких перейде право на спадкування вказаного в заповіті майна у випадку смерті першого спадкоємця до відкриття спадщини, неприйняття її, відмови від неї, усунення від спадкування, а також у разі відсутності умов при складанні заповіту з умовою.

 

Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
1. паспорт громадянина України для виїзду за кордон або паспорт громадянина України заявника;
2. копія першої сторінки закордонного паспорта заявника, або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України.
3.  копія свідоцтва про народження того, хто складає заповіт;
4.  копія ідентифікаційного (українського) коду заповідача;
5. копія першої сторінки паспорта громадянина України особи, на яку складають заповіт;
6.  копія  ідентифікаційного (українського) коду особи, на яку складають заповіт;
7.  квитанція про сплату консульського збору.
Вартість:
Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2017 році тарифів консульського збору засвідчення заповіту в консульстві становить 30+5 Євро консульського збору. У вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.  

Онлайн запис

Посвідчення місця та часу

Вчинення цієї нотаріальної дії полягає у підтвердженні факту, що відповідна особа є живою станом на певний час та посвідчення факту, перебування її в певному місці.
-посвідчення факту, що фізична особа є живою, та факту перебування її в певному місці проводиться як при явці фізичної особи до консульства особисто, так і поза приміщенням.
-посвідчення факту, що неповнолітній є живим, провадиться на прохання його законних представників (батьків, усиновителів, опікуна або піклувальника).
-посвідчення факту, що малолітня дитина, недієздатна фізична особа є живою чи перебуває в певному місці, посвідчуються за зверненням її законних представників (батьків, усиновлювачів, опікуна).
-посвідчення факту, що неповнолітня дитина, фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, є живою чи перебуває в певному місці, посвідчуються за зверненням та за згодою на це законних представників (батьків, усиновлювачів, піклувальників).

Перелік необхідних документів:
 • 1. паспорт громадянина України для виїзду за кордон заявника;
  Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта чи закордонний паспорт був вилучений Квестурою, заявник має надати консулу  внутрішній паспорт гр. України (оригінал).
 • 2. фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника, або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено чи вилучено Квестурою);
 • 3. квитанція про сплату консульського збору.

Вартість:
Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2013 році тарифів консульського збору посвідчення факту, що особа є живою та факту перебування особи в певному місці та в певний час, в консульстві становить 39 Євро консульського збору. В вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.

Онлайн запис

Завірення копій документів

 

Порядок засвідчення вірності копій документів

Засвідчення вірності копій документів та виписок з них є однією з найпоширеніших нотаріальних дій. Необхідність її вчинення виникає в багатьох випадках життя громадян, і насамперед, коли треба той самий документ подати до кількох організацій або коли оригінал документа буде потрібен надалі чи коли виникає небезпека його втрати. Це, в основному стосується документів, що видаються органами РАГС, навчальними закладами, органами охорони здоров’я, нотаріальними конторами, документів про трудовий стаж, довіреностей та інших документів, які стосуються майнових та особистих прав громадян. Вони найчастіше необхідні для влаштування на роботу, вступу до навчальних закладів, одержання спадщини, пенсії тощо.
Вчинення цієї нотаріальної дії є правовою гарантією охорони прав громадян і забезпечує подальшу реалізацію важливих для громадян прав і обов’язків.
Відповідно до чинного законодавства ця дія може вчинятися в будь-якій державній нотаріальній конторі, тобто діє загальне правило територіальної компетенції. Засвідчувати вірність копії документів можуть приватні нотаріуси, а за кордоном - консульські установи. У населених пунктах, де немає нотаріусів, засвідчувати вірність копій документа мають право посадові особи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, окрім документів призначених для дії за кордоном.
Із проханням засвідчити вірність документа до консульства може звернутись як сам власник документа так, і (за довіреністю) інша особа, яка повинна мати при собі документ, що посвідчує її, а не громадянина, чиї копії документів будуть засвідчуватись.
Засвідчуючи вірність копій документів, консул в обов’язковому порядку встановлює особу громадянина, який звернувся за вчиненням нотаріальної дії.
Перелік необхідних документів:
1.паспорт для виїзду за кордон заявника; Примітка! (в разі втрати закордонного паспорта заявник має надати консулу  внутрішній паспорт гр. України (оригінал).
2.фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника, або ж фотокопія першої сторінки внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено).
3. оригінал документа, з якого необхідно завірити копію;
4. копія документа, з якого необхідно завірити копію;
5. квитанція про сплату консульського збору.
Вартість:
Вартість нотаріального засвідчення копії документу складає 25 Є консульського збору за одну сторінку, встановленого відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України у 2017 році тарифів консульського збору.
Перелік необхідних документів: (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!)
Довідково: умови засвідчення вірності копій документів та виписок з них.
Засвідчення вірності копій документів потребує додержання певних умов, за яких ця нотаріальна дія може бути вчинена, а копія документа матиме юридичну силу.
Першою умовою є відповідність документа, з якого засвідчується вірність копії, вимогам закону. Це означає, що документ не повинен суперечити законові як за змістом, так і за формою.
Стосовно деяких документів існує певний порядок їх оформлення і видачі, встановлено бланки єдиного зразка і реквізити документів, Це, в основному дипломи, атестати зрілості, документі органів РАЦС тощо. Такі документи не будуть відповідати вимогам закону, якщо приміром, вони видані неправомочною установою, немає підпису службової особи чи печатки, не вказано число, місяць, рік видачі документа, відсутній реєстраційний номер, документ виготовлено на неналежному бланку і т.д. Усе це дає підстави для відмови у вчиненні нотаріальної дії.
Не відповідають вимогам законності документи, в яких є підчистки, приписки, незастережені виправлення, закреслені слова, які мають неясний текст, що його неможливо прочитати, нечітку печатку, які написані олівцем, викладені на декількох аркушах, але не прошиті, не пронумеровані та не скріплені належним чином.
Друга умова – наявність юридичного значення документа. Ця вимога випливає з сутності цієї нотаріальної дії та означає, що документ, з якого засвідчується вірність копії, повинен стосуватися прав і законних інтересів громадян, мати значення для подальшої їх реалізації, а отже, створювати певні правові наслідки для громадянина.
Практично кожний документ, який стосується прав і законних інтересів громадян, має чи може мати юридичне значення. Якщо у нотаріуса виникають сумніви щодо юридичного значення документа, він може з’ясувати, для якої мети засвідчується вірність копії. Незважаючи на закінчення строку дії документа, останній може мати юридичне значення за певних обставин, бо в ньому можуть стверджуватися факти минулого, які на цей момент мають значення для громадянина.
Не є документами в розумінні статті 75 Закону України «Про нотаріат», а отже не мають юридичного значення, енциклопедії, енциклопедичні словники, періодичні збірники, збірники наукових праць, книги, брошури, газети, журнали тощо, навіть у випадках, коли в них йде мова про певні події, певну особу чи про певні факти з її біографії, підтвердити які документально з тих чи інших причин неможливо. До них не можна не додати документи, що видаються на підтвердження обряду хрещення.
Третьою умовою засвідчення вірності копії документа є перевірка того факту, чи може нотаріус з представленого документа засвідчити копію.
Закон України «Про нотаріат» не містить повного переліку документів чи будь-яких посилань на документи, засвідчення вірності копій з яких забороняється. Частково вони перелічені в пунктах 255-259 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції від 3 березня 2004 року № 20/5 (далі – Інструкція), а також Указом Президії Верховної Ради СРСР від 4 серпня 1983 року (який не суперечить законодавству України), де визначено перелік документів, з яких вірність копії не засвідчується.
Це, в першу чергу, документи, що посвідчують особу громадянина, зокрема паспорт, а також документи, що його замінюють: довідка про втрату паспорта, видана органами внутрішніх справ, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, але не є громадянином України, національний паспорт іноземця, довідка про звільнення з місць позбавлення волі.
До документів, що посвідчують особу громадянина і з яких не можна засвідчувати вірність копії, належать партійні квитки, профспілковий, військовий квитки, депутатські та службові посвідчення тощо.
Хотілося б звернути увагу на пенсійні посвідчення. Оскільки зазначений документ має адресну спрямованість, не може служити підставою для встановлення особи (не зважаючи навіть на відсутність будь-яких обмежень у статті 43 Закону України «Про нотаріат»). Таким чином, оскільки не є документом, що посвідчує особу, нотаріус вправі засвідчувати вірність його копії.
Забороняється засвідчувати вірність копій деяких документів, що видаються органами охорони здоров’я: довідки лікувальних установ про народження дитини, лікарняні свідоцтва і фельдшерські довідки про смерть, довідки і висновки про наявність психічних захворювань.
Засвідчувати вірність копій лікарняних листків, якщо вони були видані лікарем із затвердженням головного лікаря або спільно з ним, можна лише за умови, що їх підписали обидва лікарі.
Не можна засвідчувати виписку із залікової відомості, якщо не пред’явлено диплом про закінчення навчального закладу. Не підлягають засвідченню також тимчасові посвідчення, видані технікумами замість диплома, а також довідки про закінчення інтернатури, клінічної ординатури, аспірантури, виданих замість посвідчень. Не можна також засвідчувати вірність копій протоколів засідань екзаменаційних комісій при проведенні кандидатських іспитів. Забороняється засвідчувати вірність копії перепусток для проходу в установу, посвідчень про відрядження військовослужбовців, довідок про перебування в партизанських загонах. Не підлягають засвідченню копії трудових книжок у разі виїзду громадянина за кордон, бо трудові книжки не підлягають легалізації та вивозу за кордон. По запитах видаються архівні довідки.
Копія заповіту може бути засвідчена лише після подання нотаріусу особою, вказаною в заповіті, свідоцтва про смерть заповідача і за умови, що нотаріус має документальне підтвердження того, що заповіт не скасовано і не змінено.
Четверта умова передбачає, що засвідченню підлягають копії тільки тих документів, що виходять від підприємств, організацій, установ і стосуються особистих прав і законних інтересів громадян.
Отже нотаріуси не мають право засвідчувати вірність копії листів одних підприємств, установ, організацій, адресованих іншим підприємствам, установам і організаціям, бо такі документи повинні зберігатись у справах установи. Їх видача або вилучення зі справи не дозволяється.

 

 

Онлайн запис

Посвідчення підпису на заяві про цивільний стан

Перелік документів для оформлення:


• Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) та копії сторінок з відмітками;
• У разі закінчення терміну дії закордонного паспорта, додатково необхідно подати паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) та копії сторінок з відмітками;
• Документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном та його копії (Permesso di soggiorno);
• Квитанція про сплату консульського збору. Сплата робиться готівкою в банку або банківською карткою (bancomat, carta di credito etc) в Консульстві але тільки після перевірки консульською посадовою особою необхідних документів;
• У разі зміни імені або прізвища - документ, що підтверджує цей факт (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про зміну прізвища) та копії. У разі зміни імені паспорт громадянина України має містити вже змінене ім'я/прізвище заявника ;
• У разі втрати або викрадення, документ, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення до компетентних органів тієї країни де був втрачений/викрадений паспортний документ та копія;
• У разі оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон вперше та у разі відсутності паспорта громадянина України (внутрішній паспорт) заявник може подати проїзний документ дитини або закордонний паспорт одного з батьків де він був вписаний та копії всіх сторінок з відмітками

Всіх громадян України з 12 років фотографують в Консульстві.

Вартість:
1. Для громадян України віком до 16 років паспорт оформлюється безкоштовно але береться плата 11.00 Євро за розгляд заяви
2. У разі оформлення паспорта вперше сплачується 56.00 Євро та 11.00 Євро за розгляд заяви (разом 67.00 Євро)
3. У разі закінчення терміну дії паспорта, відсутності вільних сторінок в паспорті, зміні імені – 111.00 євро та 11.00 Євро за розгляд заяви (разом 122.00 Євро)
4. У разі втрати або пошкодження паспорта – 167.00 Євро та 11.00 Євро за розгляд заяви (разом 178.00 Євро)

Онлайн запис

Роз’яснення законодавства про 135 ст. СК України (мати одиначка)

Відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

 

Які документи потрібно мати, щоб отримати роз’яснення 135 статті Сімейного кодексу України

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + 2 копії першої сторінки.

2. Оригінал Витягу з актів цивільного стану про статтю 135 СК України + копія (у разі наявності подає також копію перекладу на італійську мову)

3. Оригінал свідоцтва про народження дитини + копія (у разі наявності подає також копію перекладу на італійську мову)

  

Скільки коштує довідка про роз’яснення 135 статті Сімейного кодексу України, та як її можна отримати?
Довідка видається українською мовою та італійською, за бажанням заявника.

Довідка оформлюється як у терміновому (до 3-х днів), так і у звичайному (10 робочих днів) порядку.

Дату готовності довідки визначає консульська посадова особа, яка приймає документи, та видає заявнику квитанцію із зазначенням часу та дати видачі довідки.


Відповідно до затверджених у 2018 році тарифів консульського збору вартість довідки складає:

28 євро (за звичайним тарифом) або 56 євро (за терміновим тарифом), а також 37 євро за завірення перекладу з української мови на італійську

 

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM (via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі

 

Коли і як можна забрати довідку про роз’яснення 135 статті Сімейного кодексу України?

Довідку можна забрати:
- особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою. Достатньо мати оригінал паспорта та квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки, яку видає віце-консул безпосередньо на віконечку;
- отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою на 95 євроцентів та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку. 

Примітка! ( Конверт з довідкою може йти до адресата від 7 до 14 діб).

 


ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префектурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

Онлайн запис

Роз’яснення законодавства про по-батькові

Відповідно до пункту 1 статті 28 Цивільного кодексу України ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

 

Які документи потрібно мати, щоб отримати роз’яснення законодавства про по батькові

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + 2 копії першої сторінки.

2. У разі наявності копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

3. Оригінал свідоцтва про народження + копія (у разі наявності подає також копію перекладу на італійську мову)

4. У разі невідповідності прізвища у свідоцтві про народження та паспорті, потрібно надати документи, які підтверджують зміну прізвища.

 

Скільки коштує довідка про роз’яснення законодавства про по батькові, та як її можна отримати?
Довідка видається українською мовою та італійською, за бажанням заявника.

Довідка оформлюється як у терміновому (до 3-х днів), так і у звичайному (10 робочих днів) порядку. 

Дату готовності довідки визначає консульська посадова особа, яка приймає документи, та видає заявнику квитанцію із зазначенням часу та дати видачі довідки.

Відповідно до затверджених у 2018 році тарифів консульського збору вартість довідки складає:

28 євро (за звичайним тарифом) або 56 євро (за терміновим тарифом), а також 37 євро за завірення перекладу з української мови на італійську

 

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM (via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Коли і як можна забрати довідку про роз’яснення законодавства про по батькові?

Довідку можна забрати:
- особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою. Достатньо мати оригінал паспорта та квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки, яку видає віце-консул безпосередньо на віконечку;
- отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою на 95 євроцентів та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку. 

Примітка! ( Конверт з довідкою може йти до адресата від 7 до 14 діб).


ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префектурі за місцем проживання чи резиденції заявника

Онлайн запис

Довідка про підтвердження місця народження

Консульство НЕ ПІДТВЕРДЖУЄ персональні дані заявника, зокрема місце народження у разі:
- розбіжностей, неточностей чи помилкового написання місця народження в документах, виданих органами Італії, а також, коли заявник має свідоцтво про народження старого зразка, виданого ще Радянським Союзом.


УВАГА! Довідку про підтвердження місця народження в консульстві можна отримати лише в тому випадку, коли на вимогу заявника отримати повторно свідоцтво про народження нового зразка у відділах ДРАЦС, було видано свідоцтво без зазначення місця народження, тобто в пунктах: село, місто, район, область, країна не вказано відомостей та стоять прочерки.


При цьому інформуємо, що у випадках, коли в різних документах заявника місце народження записано по різному, наприклад: в паспорті для виїзду за кордон зазначено «UKR», в посвідченні водія зазначено лише область або місто, в Permesso та carta didentita інформація може відрізнятися або не вірно зазначено назва міста чи селища чи області, у цьому зв'язку консульство може лише рекомендувати громадянам надати до органу Італії, який вимагає підтвердження місця народження, документ, а саме свідоцтво про народження заявника, адже свідоцтво про народження - це єдиний документ, який дійсно підтверджує дату та місце народження громадянина. Свідоцтво про народження має мати печатку «Апостиль», переклад на італійську мову здійснений присяжними перекладачами, акредитованими при італійському суді, або переклад, завірений у будь-якого нотаріуса в Україні, з подальшим апостилюванням підпису нотаріуса в Мін’юсті України (подвійний апостиль).

 

Які документи потрібно мати, щоб отримати довідку про підтвердження місця народження?

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + 2 копії першої сторінки.

2. У разі наявності копії першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішній)

3. Оригінал свідоцтва про народження нового зразка + копія (у разі наявності подає також копію перекладу на італійську мову)

4. Копія свідоцтва про народження старого зразка

5. У разі невідповідності прізвища у свідоцтві про народження та паспорті, потрібно надати документи, які підтверджують зміну прізвища.

 

Скільки коштує довідка про підтвердження місця народження, та як її можна отримати?Довідка видається українською мовою та італійською, за бажанням заявника. 

Довідка оформлюється як у терміновому (до 3-х днів), так і у звичайному (10 робочих днів) порядку.

Дату готовності довідки визначає консульська посадова особа, яка приймає документи, та видає заявнику квитанцію із зазначенням часу та дати видачі довідки.


Відповідно до затверджених у 2018 році тарифів консульського збору вартість довідки складає:

28 євро (за звичайним тарифом) або 56 євро (за терміновим тарифом), а також 37 євро за завірення перекладу з української мови на італійську

 

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM (via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі

 

Коли і як можна забрати довідку про роз’яснення про підтвердження місця народження?

Довідку можна забрати:
- особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою. Достатньо мати оригінал паспорта та квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки, яку видає віце-консул безпосередньо на віконечку;
- отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою на 95 євроцентів та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку. 

Примітка! ( Конверт з довідкою може йти до адресата від 7 до 14 діб).


ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префектурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

Онлайн запис

Роз’яснення законодавства про зміну прізвища при одруженні

 

Розбіжності у написанні персональних даних у частині прізвища, зазначеного в документах, виданих українськими органами зумовлено зміною прізвища особи після одруження, розлучення або особистого бажання на зміну прізвища, що дозволяється чинним законодавством України, а саме:

відповідно до статті 35 Сімейного кодексу України:

а) наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватися дошлюбними прізвищами.

б) наречена, наречений мають право приєднати до свого прізвища прізвище нареченого, нареченої.

Відповідно до статті 113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

 

Які документи потрібно мати, щоб отримати роз’яснення законодавства про зміну прізвища при одруженні

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + 2 копії першої сторінки.

2. Оригінал свідоцтва про народження + копія (у разі наявності подається також копія перекладу на італійську мову)

3. Оригінал свідоцтва про одруження, розлучення, смерті одного з подружжя + копія (у разі наявності подається також копія перекладу на італійську мову)

4. У разі відсутності свідоцтва про одруження чи розлучення заявник має подати Витяг з державного реєстру актів цивільного стану про дошлюбне прізвище + копія (у разі наявності подається також копія перекладу на італійську мову)

 

Скільки коштує довідка про роз’яснення законодавства про зміну прізвища при одруженні, та як її можна отримати?
Довідка видається українською мовою та італійською, за бажанням заявника.

Довідка оформлюється як у терміновому (до 3-х днів), так і у звичайному (10 робочих днів) порядку.

Дату готовності довідки визначає консульська посадова особа, яка приймає документи, та видає заявнику квитанцію із зазначенням часу та дати видачі довідки.


Відповідно до затверджених у 2018 році тарифів консульського збору вартість довідки складає:

28 євро (за звичайним тарифом) або 56 євро (за терміновим тарифом), а також 37 євро за завірення перекладу з української мови на італійську

 

УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM (via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.

 

Коли і як можна забрати довідку про роз’яснення законодавства про зміну прізвища при одруженні?

Довідку можна забрати:
- особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою. Достатньо мати оригінал паспорта та квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки, яку видає віце-консул безпосередньо на віконечку;
- отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою на 95 євроцентів та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку. 

Примітка! ( Конверт з довідкою може йти до адресата від 7 до 14 діб).


ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префектурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

 

Онлайн запис

Роз’яснення законодавства про розбіжності в транслітерації

Розбіжності у написанні персональних даних, а саме: імені та прізвища та по батькові особи, зазначених в документах, виданих італійськими та українськими органами (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення водія, тощо), зумовлено різною транслітерацією при перекладі з української мови (написання кирилицею) на італійську мову (латиниця). 

З метою уникнення розбіжностей в написанні персональних даних, Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею», яка з 27.01.2010  має використовується всіма органами влади України, а також органами (особами), що здійснюють переклади.


УВАГА!!! Консульство НЕ ВИДАЄ довідки про роз’яснення законодавства про розбіжності в транслітерації на основі наявних розбіжностей в італійських документах (Permesso та carta d’Identita) чи перекладах!


Які документи потрібно мати, щоб отримати довідку про роз’яснення законодавства про розбіжності в транслітерації

1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + 2 копії першої сторінки. 

2. Копія попереднього (старого) паспорта громадянина України для виїзду за кордон або копія посвідчення водія (де є відмінності в транслітерації персональних даних латиницею).


Скільки коштує довідка про роз’яснення законодавства про розбіжності в транслітерації, та як її можна отримати?

Довідка видається українською мовою та італійською, за бажанням заявника.  

Довідка оформлюється як у терміновому (до 3-х днів), так і у звичайному (10 робочих днів) порядку.

Дату готовності довідки визначає консульська посадова особа, яка приймає документи, та видає заявнику квитанцію із зазначенням часу та дати видачі довідки.


Відповідно до затверджених у 2018 році тарифів консульського збору вартість довідки складає:

28 євро (за звичайним тарифом) або 56 євро (за терміновим тарифом), а також 37 євро за завірення перекладу з української мови на італійську. 


УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM (via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі. 


Коли і як можна забрати довідку про роз’яснення законодавства про розбіжності в транслітерації?

Довідку можна забрати:

- особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою. Достатньо мати оригінал паспорта та квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки, яку видає віце-консул безпосередньо на віконечку;

- отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою на 95 євроцентів та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку. 

Примітка! (Конверт з довідкою може йти до адресата від 7 до 14 діб).


ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префектурі за місцем проживання чи резиденції заявника!


Джерело: офіційний сайт Верховної Ради України
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-%D0%BF

Онлайн запис

Тимчасовий облік

Тимчасовий консульський облік не є обов’язковим і стосується громадян України, які перебувають за кордоном на законних підставах більше ніж три місяці
Тимчасовий облік, зокрема, дає можливість:

 • Брати участь на території Італії у голосуванні по виборах президента та народних депутатів України;
 • Перебувати на території України на автомобілі з італійськими номерами протягом 60 діб на рік.

 Перелік необхідних документів для постановки на тимчасовий консульський облік:

·        Permesso di soggiorno та копія;

·        Паспорт громадянина України для виїзду закордон (закордонний паспорт) або проїзний документ дитини та копія першої сторінки;

·        Паспорт громадянина України та копії сторінок, де є відмітки, або свідоцтво про народження (достатньо копії);

·      копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця

проживання особи на території відповідного консульського округу (carta identita’ або certificato di residenza);

·        Фотографія 3,5х4,5;

·        Заповнена заява ТКО1 або для дітей до 16 років ТКО2

·        Облікова картка (однакова для всіх громадян незалежно від віку) ОК ТКО

Визначено строки взяття на ТКО: стандартно на 1 рік або на період до 5 років відповідно до строку дії дозволу на проживання в іноземній державі.
За прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір стягується у розмірі 18 євро нетерміновий тариф (3 робочі дні) та 36 євро (терміновий тариф, в день звернення у разі наявності технічної можливості)

Отримати бланк - Заява про Тимчасовий облік
Отримати бланк - Заява про Тимчасовий облік (діти)
Отримати бланк - Тимчасовий облік (облікова картка)

Онлайн запис

Постійний облік

Постійний консульський облік

На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном, зняті з реєстрації в Україні, про що мають відмітку у паспортному документі громадянина України для виїзду закордон.
Постійний консульський облік є обов’язковим для дітей-громадян України, які усиновлені іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном.

За прийняття на постійний консульський облік стягується консульський збір у розмірі (терміновий тариф – 36 євро, нетерміновий – 18 євро), але він не розповсюджується на дітей віком до 16 років. 
Звертайте увагу на те, що дитина зможе виїхати з одним з батьків, без дозволу іншого (батьки – є громадянами України), якщо в паспортному документі є відмітка про прийняття її на постійний консульський облік. В іншому випадку, потрібний дозвіл іншого з батьків.

Перелік необхідних документів для постановки на постійний консульський облік:

-       паспортний документ або проїзний документ дитини та копії сторінок паспортного документа або проїзного документа дитини з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон;

-       Permesso di soggiorno та копія;

-       копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорт громадянина України та копії сторінок, де є відмітки, або свідоцтво про народження);

-       копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання особи на території відповідного консульського округу (carta identita’ або certificato di residenza);

-       фотографія 3,5х4,5;

-       документ, що підтверджує сплату консульського збору (платиться в консульстві банківською карткою чи готівкою в банку, але після перевірки документів консульською посадовою особою);

-       оригінал та копію реєстраційної картки з відміткою про зняття з реєстраційного обліку в Україні;

-       заповнена заява про постійний облік або для дітей до 16 років заява про постійний облік (до 16 років) (нижче доступне посилання для завантаження) ;

-       заповнена облікова картка (нижче доступне посилання для завантаження).


Зняття з консульського обліку
Зняття громадянина України з постійного консульського обліку здійснюється у таких випадках:

-       зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;

-       повернення громадянина України на постійне місце проживання в Україну; 

-       припинення громадянства України; 

-       смерті громадянина України; 

-       відсутності в ЗДУ інформації про громадянина України протягом 10 (десяти) років з дати прийняття його на постійний консульський облік.

Зняття з тимчасового консульського обліку відбувається:

-       з настанням кінцевої дати, зазначеної у штампі «Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ..... з .....до .......», що проставляється в проїзному документі дитини або паспортному документі громадянина України;

-       до настання кінцевої дати, зазначеної у штампі «Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ..... з .....до .......»,, що проставляється в проїзному документі дитини або паспортному документі громадянина України за заявою громадянина України.


Якщо зняття з постійного або тимчасового консульського обліку здійснюється за заявою громадянина, до проїзного документа дитини або паспортного документа громадянина України вноситься відмітка: «Знятий з консульського обліку в ...», ставляться дата, підпис консульської посадової особи, мала гербова печатка.

В разі повернення громадянина України на постійне місце проживання в Україну необхідно звернутися із заявою про зняття з постійного місця проживання в країні перебування та зазначити майбутню адресу реєстрації в Україні.

За зняття з консульського обліку консульський збір не стягується.


Отримати бланк - Заява про Постійний облік

Отримати бланк - Заява про Постійний облік (діти до 16 років)
Отримати бланк - Постійний облік (облікова картка)

Онлайн запис

Оформлення візи (VISA)

Per i viaggi in Ucraina di breve durata i cittadini italiani sono esenti dal visto d’ingresso. Per effettuare il viaggio in Ucraina bisogna avere in possesso un documento di viaggio (passaporto) con la scadenza della validita di almeno 3 mesi prima della data di viaggio e si puo rimanere in Ucraina per un periodo non superiore ai 90 giorni nell’arco di 180 giorni.

Per la richiesta del visto per un periodo di lunga durata di tipo “D” per motivi di lavoro (D-04) o per il ricongiungimento famigliare (D-13) e necessario effettuare la registrazione sul sito https://visa.mfa.gov.ua/ e compilare il relativo modulo.

I documenti necessari per il visto di lavoro (D-04):

1.      modulo compilato;
2.      una fotografia 3,5x4,5;
3.      passaporto (originale e una fotocopia);
4.      estratto dalle ordini del centro di collocamento d'Ucraina (originale o la fotocopia autenticata dal notaio ucraino);

a.      polizza dell’assicurazione medica che copre il periodo di permanenza in Ucraina e COVID-19 (la copertura minima di 30000 (trentamila) euro), rilasciata sia in Italia che in Ucraina per il periodo minimo di 90 gg – durata del visto;

b.      garazia finanziaria (estratto conto ecc.) per un totale che deve essere contato in seguente maniera: 35 euro per 90 gg +5 gg.

I documenti neccessari per il visto per il ricongiungimento famigliare (D-14):

1.      modulo compilato;
2.      una fotografia 3,5x4,5;
3.      passaporto (originale e una fotocopia);
4.      certificato di matrimonio (se rilasciato in Italia va legalizzato in Prefettura con il timbro "Apostille", tradotto in lingua ucraina e autenticato presso il Tribunale);

a.      polizza dell’assicurazione medica che copre il periodo della durata del visto – 90 gg e COVID-19 (la copertura minima di 30000 (trentamila) euro), rilasciata sia in Italia che in Ucraina;

b.      garazia finanziaria (estratto conto ecc.) per un totale che deve essere contato in seguente maniera: 35 euro per 90 gg +5 gg.

Il periodo necessario per ottenere il visto sono 5 giorni lavorativi con la procedura urgente e 10 giorni lavorativi con la procedura normale.

 La tariffa per i cittadini italiani: la precedura normale e di 126 Euro, mentre per la proceruda d’urgenza e di 252 Euro. (La tariffa per le tasse consolari per i cittadini di altri paesi e determinata da accordi internazionali sulla base della reciprocita.)

 Tutte le informazioni sulla regolamentazione dei visti possono essere consultate sul sito ufficiale del Ministero degli Affari Esteri d’Ucraina al seguente link sia in lingua inglese che in ucraino:  http://mfa.gov.ua/en/consular-affairs/con/visa

Онлайн запис

Набуття громадянства за народженням

Відповідно до положень абзацу 1 статті 7 Закону України “Про громадянство України” від 18.01.2001 року (далі – Закон):
Особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження
Довідково:
Дитина, яка народилася після 01.03.2001 року (набуття чинності Законом) та один з  батьків якої на момент її народження перебував у громадянстві  України, є громадянином України  з моменту свого народження. На підтвердження факту набуття громадянства України за народженням видається довідка про реєстрацію набуття громадянства України за народженням.
Відповідно до  пункту 8 статті 25, а також частини другої статті 25 Закону здійснення цих повноважень за межами України щодо осіб, які народилися за межами України  віднесено до компетенції дипломатичних та консульських установ України.
Відповідно до пункту 7 статті 24, а також частини другої статті 24 Закону аналогічні повноваження щодо осіб, які проживають на території України, віднесено до компетенції спеціального уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань громадянства (наразі відповідним органом є Державна міграційна служба України).
Чи є моя дитина громадянином України, в разі якщо народилася за кордоном?
У разі народження дитини за кордоном, зокрема в Італійській Республіці, за умови, що батьки дитини - громадяни України, або один з батьків є громадянином України, а інший іноземцем чи особою без громадянства, дитина автоматично набуває громадянства України. Дуже часто, жінки-громадяни України, які народжують дітей у шлюбі з іноземцем, хибно вважають, що діти, за народженням набувають громадянства тієї країни, громадянином якої є батько дитини (Італії, Румунії, Албанії, РФ тощо), що в подальшому призводить до проблем в оформленні дітям документів, перетину дітьми українського кордону, адміністративні штрафи тощо. У цьому зв’язку, та з метою уникнення непорозумінь та багатьох проблем, Генеральне консульство України в Мілані радить  звернутися до  дипустанови з метою реєстрації дитини громадянином України та отримання довідки про реєстрацію дитини громадянином України.
Які потрібно мати документи, щоб зареєструвати дитину громадянином України в Генеральному консульстві України в Мілані?
Для цього необхідно мати:

 • Свідоцтво про народження дитини.

Примітка! Якщо дитина народилася в Італії, Комуна, за місцем проживання батьків та на підставі довідки з медичного закладу про народження дитини, вносить  запис до реєстру актів цивільного стану, та видає відповідне свідоцтво про народження із зазначенням даних про дату народження, місце народження та батьків дитини.  Перед тим, як це свідоцтво ви маєте подати до консульства, його необхідно легалізувати  в префектурі за місцем реєстрації батьків. Тобто, проставити штамп APOSTILE,  зробити переклад на українську мову у любого, акредитованого при суді (Tribunale) перекладача, який має право здійснювати переклади з української мови на італійську чи навпаки. Перкладач, що здійснив переклад, завіряє свій переклад в трибуналі, після чого, в цьому суді, на перекладі треба проставити другий штамп APOSTILE,  подвійне апостилювання. Подвійне апостилювання свідоцтва можна здійснити як самостійно, так і за допомогою перекладача, який здійснював переклад.

 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон обох батьків та їх копії, лише першої сторінки;

Звертаємо Вашу увагу на те, що Комуни, записують відомості про дитину у свідоцтво про народження на підставі довідки з медичного закладу чи пологового будинку, в якій дуже часто надані неправдиві, неправильні або з помилками відомості про дитину та її батьків.  Це призводить до того, що батьки, згодом, повинні звертатися до суду, з метою виправлення неточностей чи помилок, а це дуже довгий, бюрократичний та неприємний процес. Наприклад:
- батьки хотіли назвати дитину МАКСИМ, а в довідці медичного закладу в графі ім’я, лікарем внесені дані як МАSSIMO, або МАКSIМ. Що в подальшому призведе до того, що при реєстрації вашої дитини громадянином України, консульство, вносить відомості про вашу дитину, відповідно до правил транслітерації. Тобто, буде  МАССІМО, МАКСІМ, а не МАКСИМ;
- або, коли в сім’ї народжується дівчинка, а в довідці про народження, дитині присвоюють прізвище батька, чоловічого роду, відповідно до італійських законів. Наприклад: АНАСТАСІЯ ОРЛОВ замість АНАСТАСІЯ ОРЛОВА;
- або коли прізвище дитини вносять згідно італійських мовних традицій, а потім з’являються розбіжності в написанні прізвища батьків і дитини. Наприклад: батьки записані як KORNIІENKO, а дитину записали відповідно до італійських мовних традицій- CORNIІENCO;
- непоодинокими є випадки, коли здійснюючи переклад свідоцтв про народження, перекладач на прохання батьків перекладає ім’я дитини, наближаючи його до українських реалій, що  є  недопустимим. Наприклад, JORDAN перекладають як ІВАН, що є невірним відповідно до правил транслітерації. Ім’я має бути записане як  ДЖОРДАН, а не ІВАН. Імена та прізвища особи не перекладаються, вони транслітеруються з латиниці на кирилицю, маючи на меті передати усне звучання на письмі.  Якщо ви хочете назвати дитину МАКСИМ, то транслітерація відповідно буде – MAKSYM, якщо МИХАЙЛО-тоді буде МYCHAILO, а не MIKLE чи MICCHELE.
Просимо бути дуже уважними та особисто перевіряти довідки, свідоцтва чи то будь-які інші документи, які видаються італійськими органами, перекладаються перекладачами тощо. Інакше, проблем та неприємностей не уникнути! Подаємо таблицю транслітерації українського алфавіту латиницею, з метою можливості перевірки ваших особистих даних при здійсненні перекладу перекладачем.

постановою Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2010 р. N 55
Таблиця транслітерації українського алфавіту латиницею
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-п

На цій сторінці Ви можете перевірити, як буде виглядати транслітерація Вашого прізвища та ім'я у паспорті громадянина України
http://dmsu.gov.ua/perevirka-transliteratsiji-prizvishcha

Онлайн запис

Вихід з громадянства України

Довідково: Відповідно до статті 2 Закону України «Про громадянство України»,  Законодавство України про громадянство ґрунтується  на  таких принципах:
1.  єдиного  громадянства  - громадянства держави Україна,  що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних  одиниць  України.  Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або  держав, то   у   правових   відносинах  з  Україною  він  визнається  лише громадянином України.  Якщо іноземець набув громадянство  України, то   у   правових   відносинах  з  Україною  він  визнається  лише громадянином України;
2.   запобігання виникненню випадків безгромадянства;
3. неможливості  позбавлення громадянина України громадянства України;
4.   визнання права громадянина України на зміну громадянства;
5. неможливості автоматичного  набуття  громадянства  України іноземцем  чи  особою без громадянства внаслідок укладення шлюбу з громадянином  України  або  набуття  громадянства   України   його дружиною  (чоловіком)  та  автоматичного  припинення  громадянства
України одним з подружжя внаслідок припинення шлюбу або припинення громадянства України другим з подружжя;
6.  рівності  перед  законом  громадян  України  незалежно від підстав, порядку і моменту набуття ними громадянства України;
7.  збереження  громадянства  України  незалежно   від   місця проживання громадянина України.  

        Підстави припинення громадянства України.

Громадянство України припиняється:

 • 1. внаслідок виходу з громадянства України;
 • 2. внаслідок втрати громадянства України;
 • 3. за   підставами,   передбаченими  міжнародними  договорами

України.

          Порушити клопотання про вихід з громадянства може:

-  Громадянин  України, який відповідно до чинного законодавства України  є  таким,  що постійно проживає за кордоном, а саме, стоїть на постійному консульському обліку та має штамп в паспорті  «Постійне місце проживання», далі ПМП, може вийти з громадянства  України  за його клопотанням. ( Частина перша статті 18 із  змінами,  внесеними згідно із Законом N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 
- Якщо дитина  виїхала  разом з батьками на постійне проживання (ПМП) за кордон і батьки виходять з громадянства України, за клопотанням одного  з  батьків  разом  з  батьками з громадянства України може вийти і дитина.
- Якщо один з  батьків  виїхав  разом  з  дитиною  на  постійне проживання  за кордон (ПМП) і виходить з громадянства України,  а другий залишається громадянином України, дитина може вийти з громадянства України  разом  з  тим  із  батьків,  який виходить з громадянства України, за його клопотанням.
- Якщо один з  батьків  виїхав  разом  з  дитиною  на  постійне проживання за кордон (ПМП)  і виходить з громадянства України, а другий є іноземцем  чи  особою  без  громадянства,  дитина  може  вийти   з громадянства  України  разом  з  тим  із батьків,  який виходить з громадянства України, за його клопотанням.
- Якщо дитина виїхала на постійне проживання  за  кордон (ПМП) і  її батьки   вийшли  з  громадянства  України,  дитина  може  вийти  з громадянства України за клопотанням одного з батьків.
- Якщо дитина виїхала на постійне проживання за кордон (ПМП) з  одним із  батьків  і  він  вийшов  з  громадянства  України,  а другий є громадянином України,  дитина може вийти з громадянства України за клопотанням  про  це  того  з батьків,  який вийшов з громадянства України.
- Якщо дитина виїхала на постійне проживання за кордон (ПМП) з  одним із  батьків  і  він  вийшов  з  громадянства  України,  а другий є іноземцем  чи  особою  без  громадянства,  дитина  може  вийти   з громадянства України за клопотанням того з батьків,  який вийшов з громадянства України.
-  Дитина,  яка  відповідно  до  чинного  законодавства  України вважається такою,  що постійно проживає за кордоном (ПМП), може вийти з громадянства  України за клопотанням одного з батьків.
- Дитина, яка набула громадянство України за народженням,  якщо на момент її народження  батьки  або  хоча  б  один  із  них  були іноземцями чи особами без громадянства,  може вийти з громадянства України за  клопотанням  одного  з  батьків  незалежно  від  місця проживання  дитини.
( Частина дев'ята статті 18 в редакції  Закону N 2663-IV ( 2663-15 ) від 16.06.2005 )
- Дитина, яка усиновлена подружжям, один з якого є громадянином України,  а другий є іноземцем,  може вийти з громадянства України за клопотанням усиновителя, який є іноземцем.
- Дитина, усиновлена іноземцями або особами  без  громадянства, може   вийти  з  громадянства  України  за  клопотанням  одного  з усиновителів.
- Вихід з громадянства України допускається,  якщо особа набула громадянство   іншої   держави   або  отримала  документ,  виданий уповноваженими органами  іншої  держави,  про  те,  що  громадянин України набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України.
-  Вихід дітей  віком  від 14 до 18 років з громадянства України може  відбуватися  лише  за  їхньою згодою. ( Частина статті 18 із змінами,  внесеними  згідно  із  Законом N 2508-IV ( 2508-15 ) від 05.04.2005 )
Вихід  із  громадянства  України не допускається, якщо особі, яка   клопоче   про   вихід  з  громадянства  України,  в  Україні повідомлено  про  підозру  у вчиненні кримінального правопорушення або  стосовно якої в Україні є обвинувальний вирок суду, що набрав законної  сили і підлягає виконанню. { Частина чотирнадцята статті 18 в редакції Закону N 4652-VI ( 4652-17 ) від 13.04.2012 }
Датою припинення    громадянства    України    у    випадках, передбачених цією  статтею,  є  дата  видання  відповідного  Указу Президента України.

     Підставами для втрати громадянства України є:
- добровільне  набуття  громадянином  України   громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття. 
- набуття  особою  громадянства України на підставі статті 9 цього  Закону  внаслідок  обману,  свідомого  подання  неправдивих
відомостей або фальшивих документів;
 - добровільний вступ на військову службу іншої держави, яка
відповідно   до   законодавства   цієї  держави  не  є  військовим
обов'язком  чи  альтернативною  (невійськовою)  службою. { Пункт 3
частини  першої  статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 1014-V ( 1014-16 ) від 11.05.2007 }
Добровільним набуттям  громадянства  іншої держави вважаються
всі випадки,  коли громадянин  України  для  набуття  громадянства
іншої  держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про
таке набуття відповідно  до  порядку,  встановленого  національним
законодавством держави, громадянство якої набуто.
Не вважаються  добровільним набуттям іншого громадянства такі
випадки:
- одночасне  набуття  дитиною  за  народженням  громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;
- набуття дитиною,  яка є громадянином України, громадянства своїх усиновителів унаслідок усиновлення її іноземцями;
- автоматичне   набуття    громадянином    України    іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;
- автоматичне   набуття  громадянином  України,  який  досяг повноліття,    іншого    громадянства    внаслідок    застосування законодавства  про  громадянство  іноземної  держави,  якщо  такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у
нього громадянства іншої держави.
Звертаємо вашу увагу на те, що:

 • дитина, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.
 • дитина народжена у шлюбі де один з батьків є громадянином України, а інший іноземцем або особою без громадянства, також автоматично набуває громадянства України, та фактично, отримує два громадянства. По досягненню дитиною повноліття, дитина може обирати громадянство, яке вона б хотіла залишити.
 • громадянин України,  який добровільно набув громадянства (підданства) іншої держави, фактично отримує два громадянства, так як українське громадянство не втрачається автоматично.

Перелік необхідних документів для подання клопотання про вихід з громадянства України:

Звертаємо Вашу увагу, що всі нижче перераховані документи подаються до установи у 4-х примірниках:

1. заява про вихід з громадянства, (подаються власноручно заповнені 4 примірника); нижче можна завантажити зразок заяви;
2. 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм);
3. копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон (ПМП) або копію паспорта громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року з відміткою про виписку з території України. У разі якщо у заявника відсутній один із документів, що зазначені у цьому підпункті, або інший з документів, перелічених у статті 5 Закону, на підтвердження факту перебування у громадянстві України та факту постійного проживання за кордоном подаються відповідні довідки, видані органом внутрішніх справ України або дипломатичним представництвом чи консульською установою України;
4. один із таких документів:
— документ, який свідчить, що заявник набув громадянства іншої держави, (апостильований, перекладений на українську мову. Переклад має бути завірений в трибуналі + проставлено ще один апостиль на завірення трибуналу, так зване подвійне апостилювання);
— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави про те, що громадянин України набуде громадянства іншої держави «декларація», якщо вийде з громадянства України (завірений в трибуналі + проставлено ще один апостиль на завірення трибуналу, подвійне апостилювання).
5. Консульський збір за розгляд клопотання про вихід з громадянства становить 279 Євро консульського збору. Консульський збір можна сплатити банківською картою безпосередньо на віконечку, чи готівкою в банку.
 Довідково: Загальний строк розгляду клопотання про вихід з громадянства України не повинен перевищувати 1 рік. Увага! Зазначені строки не враховують термін, необхідний для надсилання матеріалів дипломатичною або командирською поштою.
Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України. Після отримання повідомлення про припинення громадянства України закордоння дипломатична установа у тижневий строк повідомляє заявника про прийняте рішення Президента України, вилучає проїзні документи громадянина України та видає довідку про припинення громадянства України.
Строк виконання рішень Президента України з питань громадянства не повинен перевищувати 1 місяця. У разі неотримання особою, громадянство якої було припинено, відповідної довідки та неповернення до установи проїзних документів громадянина України протягом визначеного терміну, закордонна дипломатична установа вживає заходів щодо визнання паспортного документа недійсним.

Закон України «про громадянство України» за посиланням:
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2235-14/page

Завантажити бланк заяви

Онлайн запис

ПМП (виїзд на постійне місце проживання)

Провадження в закордонних дипломатичних установах України за заявами про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово.
Процедура прийому і розгляду в закордонних дипломатичних установах України заяв про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово та прийняття за ними рішень  регулюється Порядком провадження в закордонних дипломатичних установах України за заявами про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово, затвердженого наказом МЗС від 22.12.2017 № 573, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 18.01.2018 за № 77/31529.
Необхідні документи для клопотання про виїзд на ПМП
Громадяни України, які виїхали за кордон тимчасово та досягли 16-річного віку, для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном подають до ЗДУ в державі за місцем тимчасового перебування такі документи:
1) дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України, та його копію;
2) заповнена та підписана заява (додаток 1 до Порядку);
3) кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см;
4) копія паспорта громадянина України (за наявності);
5) копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);
6) довідка про реєстрацію особи громадянином України - для осіб, яким було оформлено в ЗДУ громадянство України, починаючи з 01 березня 2001 року;
7) документ, що підтверджує сплату консульського збору, або документ, на підставі якого заявник звільняється від його сплати.
Для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном особи, яка не досягла 16 років, законний представник подає щодо неї такі документи:
1) заповнена та підписана законним представником заява - у випадку, коли законний представник не подає заяву щодо себе (додаток 1 до Порядку);
2) свідоцтво про народження особи, яка не досягла 16-річного віку, та його копія. Для осіб, народжених за кордоном, починаючи з 01 березня 2001 року, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України та її копія;
3) дійсний паспортний документ, що посвідчує особу законного представника, та його копія;
4) кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см особи, яка не досягла 16-річного віку;
5) документи, що підтверджують повноваження законного представника, та їх копії. Повноваження одного з батьків дитини підтверджуються свідоцтвом про народження такої дитини. У разі невідповідності імені (імен) у документі, що підтверджує повноваження законного представника, та у паспортному документі додатково подаються документи, що підтверджують факт зміни імені;
6) нотаріально засвідчена згода законних представників або одного з них, який залишається в Україні, про залишення на постійне проживання за кордоном особи, яка не досягла 16-річного віку, або свідоцтво про смерть чи рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання особи обмежено дієздатною, або недієздатною, або безвісно відсутньою, оголошення її померлою та копії таких документів. За відсутності одного з перерахованих документів подається рішення суду, яке дає право на виїзд дитини на постійне проживання за кордон, та його копія. У разі якщо інший законний представник є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується документально, його згода не вимагається. У такому випадку подається копія дійсного паспортного документа або свідоцтва про народження дитини, яким підтверджується, що інший законний представник є іноземцем або особою без громадянства. У разі якщо інший законний представник є громадянином України, який згідно з чинним законодавством України вважається таким, що постійно проживає за кордоном, що підтверджується документально, його згода не вимагається;
7) нотаріально засвідчена заява про згоду дитини віком від 14 до 16 років на оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном (додаток 2);
8) копія паспорта громадянина України (за наявності) та копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);
9) документ, що підтверджує сплату консульського збору, у разі подання законним представником окремої заяви щодо оформлення документів на залишення на постійне проживання особи, яка не досягла 16-річного віку, або документ, на підставі якого законний представник звільняється від його сплати;
10) документ особи віком від 14 до 16 років, що посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України, та його копія (для особи віком до 14 років – за наявності).
Вартість послуги становить 185 євро консульського збору.
УВАГА! Незалежно від результатів розгляду поданої заяви консульський збір не повертається.
Скасування прийнятих рішень та їх оскарження
Рішення про скасування рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном приймається керівником закордонної дипломатичної установи, яка прийняла рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном у разі:
1) подання особою недійсних / підробних документів, завідомо неправдивих відомостей або приховування суттєвого факту, наявність якого перешкоджає оформленню документів для залишення на постійне проживання за кордоном;
2) якщо заявник протягом шести місяців з моменту направлення йому повідомлення про прийняте рішення не звернувся до ЗДУ для завершення оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном. 
Про прийняте рішення про скасування рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном ЗДУ протягом п’яти робочих днів інформує заявника в письмовій формі засобами поштового або електронного зв’язку.

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0077-18

Бланки заяв:
Заява-клопотання про виїзд на ПМП
Заява дитини від 14 до 16 років про виїзд на ПМП

Онлайн запис

Одруження в Консульстві

УВАГА! Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають за межами України.
Зареєструвати шлюб в консульстві можуть:
- особи, які постійно проживають в Італії та стоять на постійному консульському обліку Генерального консульства України в Мілані (ПМП),
- особи, які мають дозвіл на проживання в Італії Permesso di Soggiorno не менше трьох місяців;
- особи, які мають довготермінову візу та дозвіл на перебування на території Італії не з туристичною метою;
 (в усіх інших випадках, з метою одруження та реєстрації шлюбу, громадяни України мають звертатися до італійської комуни за місцем проживання чи резиденції, попередньо отримавши офіційний документ про шлюбну правоспроможність в консульстві «NullaOstaalmatrimonio»).
Жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до дипломатичного представництва чи консульської установи України в країні перебування.
Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до дипломатичного представництва або консульської установи, то таку заяву, справжність підписів на якій має бути нотаріально засвідчена, можуть подати їх представники згідно з довіреністю, посвідченою у встановленому порядку.
Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати новий шлюб тільки при пред'явленні документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду України або висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про визнання шлюбу недійсним).
Для громадян України, шлюб яких припинено за кордоном, таким документом може бути рішення суду про розірвання шлюбу, якщо за законодавством цієї іноземної держави воно є остаточним, свідоцтво про розірвання шлюбу або смерть одного з подружжя чи інші документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави, видані компетентним органом.
Особи, які бажають зареєструвати шлюб, зобов'язані пред'явити для посвідчення їх особи паспортні документи.
Для реєстрації шлюбу необхідна взаємна згода осіб, що укладають шлюб, та досягнення ними шлюбного віку. Шлюбний вік установлений у 18 років для чоловіків і в 17 років для жінок.
Реєстрація шлюбу осіб, яким знижено шлюбний вік, провадиться на загальних підставах. Якщо особи, які бажають зареєструвати шлюб, на день реєстрації шлюбу не досягли шлюбного віку, реєстрація шлюбу провадиться тільки за наявності рішення суду про надання права на шлюб.
Громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають заяву, засвідчену нотаріально, у якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено, та належним чином легалізовану, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Громадяни України, які проживають за кордоном, для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву, засвідчену дипломатичним представництвом чи консульською установою України, нотаріусом, або документ про те, що особа не перебуває в шлюбі, виданий компетентними органами країни проживання, який повинен бути належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Реєстрація шлюбу відбувається після спливу одного місяця від дня подання заяви особами, які бажають укласти шлюб.
У виняткових випадках, на підставі спільної заяви осіб, які бажають вступити в шлюб, та документів, які підтверджують наявність поважної причини, консул може скоротити місячний строк, про що робиться відмітка в журналі обліку заяв про реєстрацію шлюбу.
Якщо консул до реєстрації шлюбу отримає письмову інформацію про наявність передбачених законодавством перешкод до укладення шлюбу, то консул відкладає реєстрацію та пропонує заявникові, який надав таку інформацію, представити в термін не більш як три місяці відповідні докази, які підтверджують наявність цих перешкод.
На прохання зацікавлених осіб або зі своєї ініціативи консул сам може робити необхідну перевірку. Консул повідомляє осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, про відстрочку реєстрації шлюбу. За наявності передбачених законодавством перешкод для реєстрації шлюбу консул відмовляє в його реєстрації і видає письмове роз'яснення. Якщо відомості про такі перешкоди не дістануть підтвердження, шлюб реєструється на загальних підставах.
Реєстрація шлюбу за довіреністю або через представника не дозволяється. Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов'язковою.
За погодженням з особами, які бажають укласти шлюб, консул призначає день і час реєстрації шлюбу з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України.
Якщо громадяни, які бажають укласти шлюб, не можуть з'явитись з поважних причин до консула в установлений їм день, то строк реєстрації шлюбу на їх письмове прохання переноситься на інший день згідно з їх бажанням. Про це робиться відмітка на заяві та в журналі обліку заяв.
У цих випадках строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.
Якщо особи, які подали заяву, не з'явилися до консульської установи протягом тримісячного строку з дня її подання і не повідомили причину неявки, то заява втрачає чинність.
Реєстрація шлюбу та видача подружжю свідоцтва про шлюб провадиться у приміщенні консульської установи в присутності осіб, які укладають шлюб.
Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами, або приєднати до свого прізвища прізвище другого з подружжя.
Складання більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений.
Якщо громадянин України при реєстрації шлюбу змінив прізвище, то на першій сторінці паспортного документа проставляється штамп про те, що він підлягає обміну в місячний строк у зв'язку зі зміною прізвища при вступі в шлюб.
Щодо деяких змін чинного законодавства України
Згідно з внесеними Законом України змінами до статей 15 та 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» скасовано вимогу щодо проставлення штампі про державну реєстрацію шлюбу та розірвання шлюбу. При цьому, з 01.10.2016 року, свідоцтво про шлюб видаватиметься кожному з подружжя.
Перелік необхідних документів:
- спільна заява про одруження (оригінал);
- паспорти громадянина України для виїзду за кордон, або, в разі вилучення закордонного паспорта квестурою - внутрішній паспорт громадянина України наречених – оригінал та копії першої сторінки паспортних документів наречених;
- документ, який посвідчує законне перебування громадян на території Італії (Permesso di Soggiorno) –оригінал, та їх копії, або копія сторінки паспорта, де вклеєно візу;
- в разі повторної реєстрації шлюбу після розірвання шлюбу та одержання свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду, яке набрало законної сили (стаття 116 Сімейного кодексу України), громадяни мають подати консулу оригінал відповідного документа, та копію з нього.
Вартість послуги
Розгляд заяви про реєстрацію шлюбу громадян України, які на законних підставах проживають за межами України становить 33 Євро консульського збору. Реєстрація шлюбу становить 111 Євро консульського збору.

Завантажити бланк заяви

Онлайн запис

Розлучення в Консульстві

УВАГА! Консул має право зареєструвати розірвання шлюбу між громадянами України, якщо хоча б один з них постійно проживає за межами України та стоїть на постійному консульського обліку (ПМП), у таких випадках:

 1. за спільною письмовою заявою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей (стаття 106 Цивільного кодексу України);
 2.  за заявою одного з подружжя, якщо другий із подружжя (стаття 107 Цивільного кодексу України):

— визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім;
— визнаний у встановленому законом порядку недієздатним;
— засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менше трьох років;
— на підставі рішення суду про розірвання шлюбу.
 Реєстрація розірвання шлюбу на підставі постанови консула про розірвання шлюбу за взаємною заявою подружжя передбачає особисту присутність подружжя або одного з них.
Реєстрація   розірвання   шлюбу,   за  взаємною  згодою подружжя,  у випадку,  передбаченому статтею 106 Сімейного кодексу України,  провадиться в консульській установі України за місцем проживання подружжя або одного  з  них  на  підставі  їх спільної  письмової  заяви,  у  якій  повинно  бути  зазначено про відсутність у подружжя спільних неповнолітніх дітей. Реєстрація розірвання  шлюбу та видача подружжю свідоцтва про розірвання шлюбу провадиться на підставі постанови про  розірвання шлюбу, що  виноситься консулом після спливу одного місяця від дня подання подружжям такої заяви,  якщо вона  не  була відкликана.    
  Шлюб розривається  незалежно  від  наявності  між   подружжям майнового спору.
Якщо той з подружжя, який буде відсутній при реєстрації розірвання шлюбу, бажає після розлучення повернути своє дошлюбне прізвище, то він повинен указати про це в заяві про розірвання шлюбу. Аналогічний запис провадиться консулом і в постанові про розірвання шлюбу.
Реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду України провадиться консулом лише за умови, що шлюб, який розривається, був укладений в органах реєстрації актів цивільного стану України. До консульської установи або дипломатичного представництва подається заява подружжя або одного з них, що проживають за кордоном, які розірвали шлюб у судовому порядку в Україні і не зареєстрували розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану на території України.
Реєстрація розірвання шлюбу провадиться при пред'явленні оригіналу рішення суду (витягу з рішення суду) України про розірвання шлюбу, що набрало чинності, документа про сплату встановленої судом суми державного мита, а також паспортного документа, документа про сплату консульського збору.
Якщо один з подружжя, що розриває шлюб, звільнений від сплати державного мита, то реєстрація розірвання шлюбу і видача йому свідоцтва провадиться незалежно від сплати державного мита другим з подружжя.
Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
До заяви про розірвання шлюбу обов'язково додається свідоцтво про шлюб, а в разі його відсутності для підтвердження проведеної реєстрації шлюбу витребується повторне.
Довідково:
в усіх інших випадках, передбачених чинним законодавством України та Цивільним кодексом України, або за наявності у подружжя малолітніх дітей, реєстрація розірвання шлюбу належить до компетенції судових органів.
Громадяни можуть звертатися до суду з метою розірвання шлюбу в Україні як особисто, так і за допомогою уповноважених довіреністю третіх осіб чи адвоката, на представлення інтересів з питання розлучення в суді.   При цьому, громадяни України, які мають законні підстави проживати на території Італії можуть звернутися із заявою про розірвання шлюбу також до суду  Італії (Tribunal), за місцем резиденції чи проживання.
УВАГА! В разі, якщо рішення про розірвання шлюбу прийняте італійським судом (Tribunal), та з метою визнання вищезгаданого рішення про розірвання шлюбу державними органами України, - це рішення за місцем проживання громадянина потрібно апостильовати  в префеттурі (печатка APOSTILE) і перекласти з італійської мови на українську мову у перекладача, акредитованого при суді, який має право здійснювати перекладацьку діяльність з української на італійську мови і навпаки,  
Переклад рішення має бути завірений в суді (Tribunal), та ще раз на нього потрібно проставити печатку «Апостиль» в префеттурі.
Вартість послуги
Розгляд заяви про розірвання шлюбу становить 33 Євро консульського збору. Реєстрація розірвання шлюбу - 151 Євро консульського збору.
Перелік необхідних документів:
- заява про розірвання шлюбу спільна або одного з подружжя (оригінал);
- паспорти громадянина України для виїзду за кордон осіб, які розлучаються (оригінал);
- копія першої сторінки, та сторінки з відміткою «Постійний консульський облік» (ПМП) паспортних документів осіб, які розлучаються;
-свідоцтво про шлюб (оригінал).

Завантажити бланк заяви (розірвання шлюбу на підставі рішення суду)
Завантажити бланк заяви (не має дітей)

Онлайн запис

Довідки про цивільний стан (одружені)

З метою купівлі нерухомості громадянами України в Італії або отримання ними кредиту в будь-якому банку, чи при оформленні резиденції в Комуні за місцем проживання громадянина, нотаріуси,  банківські установи та працівники Комун вимагають довідку про сімейний стан. (STATO LIBERO).
У цьому зв’язку, Генеральне консульство України в Мілані повідомляє наступне.
Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/2 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22.11.2007 №1154/5) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.11.2007 за №1305/14572, змінено підставу підтвердження громадянами України та особами без громадянства сімейного стану для реєстрації шлюбу.
Так, відповідно до пункту 7 глави 3 розділу ІІІ наведених Правил, громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено.
Громадяни України, які проживають за кордоном, для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву, засвідчену посадовою консульською особою, нотаріусом або документ про те, що особа не перебуває у шлюбі, виданий компетентними органами країни проживання, який повинен бути належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Як оформити заяву про цивільний стан в консульстві?

Громадяни України, можуть звернутися до консульства із заявою з проханням засвідчити їх особистий підпис на нотаріальній заяві, де вони особисто підтверджують свій цивільний стан: одружені, розлучені, вдівці або ті, що ніколи не були одружені.
Відповідну заяву можна отримати як українською мовою, так і з перекладом на італійську мову, завіреним консульством. Вартість довідки українською мовою складає 39 Євро консульського збору. З завіреним консульством перекладом з української мови на італійську мову вартість документа складає 39 євро за завірення підпису на заяві про цивільний стан + 62 Євро за завірення.
Відповідно до затверджених у 2013 році тарифів консульського збору в вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.

Перелік документів для оформлення:


• Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);
• 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;
• свідоцтво про одруження чи витяг з актів цивільного стану про одруження (оригінал);
• свідоцтво про одруження чи витяг з актів цивільного стану про одруження (копія);
Заява посвідчується в день подання заявником заяви до консульства. (ОСОБИСТО)!

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

Онлайн запис

Довідки про цивільний стан (неодружені)

З метою купівлі нерухомості громадянами України в Італії або отримання ними кредиту в будь-якому банку, чи при оформленні резиденції в Комуні за місцем проживання громадянина, нотаріуси,  банківські установи та працівники Комун вимагають довідку про сімейний стан. (STATO LIBERO).
У цьому зв’язку, Генеральне консульство України в Мілані повідомляє наступне.
Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/2 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22.11.2007 №1154/5) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.11.2007 за №1305/14572, змінено підставу підтвердження громадянами України та особами без громадянства сімейного стану для реєстрації шлюбу.
Так, відповідно до пункту 7 глави 3 розділу ІІІ наведених Правил, громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено.
Громадяни України, які проживають за кордоном, для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву, засвідчену посадовою консульською особою, нотаріусом або документ про те, що особа не перебуває у шлюбі, виданий компетентними органами країни проживання, який повинен бути належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Як оформити заяву про цивільний стан в консульстві

Громадяни України, можуть звернутися до консульства із заявою з проханням засвідчити їх особистий підпис на нотаріальній заяві, де вони особисто підтверджують свій цивільний стан: одружені, розлучені, вдівці або ті, що ніколи не були одружені.
Відповідну заяву можна отримати як українською мовою, так і з перекладом на італійську мову, завіреним консульством. Вартість довідки українською мовою складає 39 Євро консульського збору. З завіреним консульством перекладом з української мови на італійську мову вартість документа складає 39 євро за завірення підпису на заяві про цивільний стан + 62 Євро за завірення.
Відповідно до затверджених у 2013 році тарифів консульського збору в вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.

Перелік документів для оформлення:


• Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);
• 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника.
Заява посвідчується в день подання заявником заяви до консульства. (ОСОБИСТО)!

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

Онлайн запис

Довідки про цивільний стан (розлучені)

З метою купівлі нерухомості громадянами України в Італії або отримання ними кредиту в будь-якому банку, чи при оформленні резиденції в Комуні за місцем проживання громадянина, нотаріуси,  банківські установи та працівники Комун вимагають довідку про сімейний стан. (STATO LIBERO).
У цьому зв’язку, Генеральне консульство України в Мілані повідомляє наступне.
Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/2 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22.11.2007 №1154/5) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.11.2007 за №1305/14572, змінено підставу підтвердження громадянами України та особами без громадянства сімейного стану для реєстрації шлюбу.
Так, відповідно до пункту 7 глави 3 розділу ІІІ наведених Правил, громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено. Громадяни України, які проживають за кордоном, для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву, засвідчену посадовою консульською особою, нотаріусом або документ про те, що особа не перебуває у шлюбі, виданий компетентними органами країни проживання, який повинен бути належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Як оформити заяву про цивільний стан в консульстві?

Громадяни України, можуть звернутися до консульства із заявою з проханням засвідчити їх особистий підпис на нотаріальній заяві, де вони особисто підтверджують свій цивільний стан: одружені, розлучені, вдівці або ті, що ніколи не були одружені.
Відповідну заяву можна отримати як українською мовою, так і з перекладом на італійську мову, завіреним консульством. Вартість довідки українською мовою складає 39 Євро консульського збору. З завіреним консульством перекладом з української мови на італійську мову вартість документа складає 39 євро за завірення підпису на заяві про цивільний стан + 62 Євро за завірення.  Відповідно до затверджених у 2013 році тарифів консульського збору в вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.

Перелік документів для оформлення:


• Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);
• 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;
• свідоцтво про розірвання шлюбу, або витяг з актів цивільного стану про розірвання шлюбу чи рішення суду про розірвання шлюбу (оригінал);
• свідоцтво про розірвання шлюбу, або витяг з актів цивільного стану про розірвання шлюбу чи рішення суду про розірвання шлюбу (копія);
Заява посвідчується в день подання заявником заяви до консульства. (ОСОБИСТО)!

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

Онлайн запис

Довідки про цивільний стан (овдовілі)

З метою купівлі нерухомості громадянами України в Італії або отримання ними кредиту в будь-якому банку, чи при оформленні резиденції в Комуні за місцем проживання громадянина, нотаріуси,  банківські установи та працівники Комун вимагають довідку про сімейний стан. (STATO LIBERO).
У цьому зв’язку, Генеральне консульство України в Мілані повідомляє наступне.
Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/2 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22.11.2007 №1154/5) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.11.2007 за №1305/14572, змінено підставу підтвердження громадянами України та особами без громадянства сімейного стану для реєстрації шлюбу.
Так, відповідно до пункту 7 глави 3 розділу ІІІ наведених Правил, громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено. Громадяни України, які проживають за кордоном, для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву, засвідчену посадовою консульською особою, нотаріусом або документ про те, що особа не перебуває у шлюбі, виданий компетентними органами країни проживання, який повинен бути належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Як оформити заяву про цивільний стан в консульстві?

Громадяни України, можуть звернутися до консульства із заявою з проханням засвідчити їх особистий підпис на нотаріальній заяві, де вони особисто підтверджують свій цивільний стан: одружені, розлучені, вдівці або ті, що ніколи не були одружені.
Відповідну заяву можна отримати як українською мовою, так і з перекладом на італійську мову, завіреним консульством. Вартість довідки українською мовою складає 39 Євро консульського збору. З завіреним консульством перекладом з української мови на італійську мову вартість документа складає 39 євро за завірення підпису на заяві про цивільний стан + 62 Євро за завірення.
Відповідно до затверджених у 2013 році тарифів консульського збору в вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.

Перелік документів для оформлення:


• Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);
• 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;
• свідоцтво про смерть іншого з подружжя (оригінал);
• свідоцтво про смерть іншого з подружжя (копія);
Заява посвідчується в день подання заявником заяви до консульства. (ОСОБИСТО)!

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

Онлайн запис

Конвертація посвідчення водія

У зв’язку із підписанням Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін посвідчень водія в 2016 році стрімко зросла кількість звернень громадян до Генерального консульства України в Мілані щодо роз’яснень порядку конвертації посвідчення водія.  Через надмірну бюрократію в державних органах Італії та незнання законодавства України, що призвело до непорозумінь та неузгодження механізму конвертації посвідчень водія між різним ланками державних органів Італії, причетних до конвертації посвідчень (автошколи, автоінспекції, комуни тощо) до дипустанови все більше й більше надходить звернень громадян з метою отримання консульського підтвердження (довідки): про підтвердження тотожності особи; підтвердження місця народження; підтвердження приналежності посвідчення одній і ті й ж особі у зв’язку з розбіжностями в транслітерації посвідчень водія англійською мовою та латинською транслітерацією паспортних документів громадян України; про підтвердження того, що особа із зазначенням по-батькові (як у водійському посвідченні) та без зазначення по-батькові (як в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, Permesso та carta d’identita) являється однією і тією ж особою; про підтвердження перекладу посвідчення з української мови на італійську мову та його легалізації тощо.
У зв’язку з цим Генеральне консульство України в Мілані надає відповіді на часті  запитання та повідомляє таке.
Хто має право обміняти посвідчення водія?
Відповідно до статті 3 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін посвідчень водія (далі Угода) Власник українського посвідчення водія може здійснити його обмін без складання теоретичних та практичних іспитів, за виключенням особливих ситуацій, що стосуються осіб з особливими потребами, якщо його місце проживання зареєстроване в Італії менше чотирьох років на момент подання заявки про обмін.
Яке посвідчення водія підлягає заміні?
Згідно статті 5 Угоди власник посвідчення водія, виданого уповноваженими органами однієї з Договірних Сторін, здійснює його обмін у разі відповідності цього посвідчення одному із зразків, зазначених у списку зразків, про які йдеться у цій статті та наведених у Додатку ІІІ до цієї Угоди. З метою обміну власник має представити разом з посвідченням водія його фотокопію та офіційний переклад.
На момент обміну посвідчення водія, співвідношення категорій посвідчень водія Договірних Сторін визнається на основі таблиць відповідності, що містяться у Додатку II до цієї Угоди. Таблиця відповідності, список зразків посвідчень водія та бланк «Обмін інформацією», про який йдеться в статті 7 цієї Угоди, складають технічні додатки до цієї Угоди, становлять її невід’ємну частину та можуть бути змінені центральними уповноваженими органами Договірних Сторін у випадках, передбачених відповідним законодавством, шляхом обміну повідомленнями, направленими дипломатичними каналами.

Хто відповідальний за обмін посвідчення водія?

Центральними уповноваженими органами Договірних Сторін, відповідальними за розгляд запитів щодо обміну посвідчень водія є:
а) в Італійській Республіці – Міністерство інфраструктури і транспорту – Департамент наземного транспорту, навігації, загальних справ і персоналу;
б) в Україні – Міністерство внутрішніх справ, Головний сервісний центр.
Під час процедури обміну посвідчення водія, уповноважені органи Договірних Сторін вилучають посвідчення, які підлягають обміну, та повертають їх центральним уповноваженим органам Договірних Сторін через дипломатичні представництва та консульські установи.

Щоб обміняти посвідчення водія, куди звертатися?

Конвертацією водійських прав в Італії займається Автоінспекція (Ufficio della Motorizzazione civile). Заявник має звертатися до автоінспекції, яка знаходиться по місцю проживання, або за резиденцією.

Які документи потрібно подати до Автоінспекції (Ufficio della Motorizzazione civile) для обміну прав?
Відповідно до роз’яснень Міністерства транспорту Італійської Республіки, заявник повинен подати до автоінспекції такі документи:

 • Посвідчення водія оригінал;
 • копія посвідчення водія, легалізований переклад посвідчення з української мови на італійську (звертаємо увагу, переклад має бути здійснено не з англійської мови на італійську, а з української мови на італійську).

Інші документи вищезгаданим положенням не передбачені. Хоча, як показує практика, автоінспекції можуть вимагати додаткових документів чи відомостей від заявника. Наприклад: паспорт громадянина України для виїзду за кордон або сarta d’identita, permesso та документ, що підтверджує резиденцію в Італії.
Що означає легалізований переклад і де його можна зробити?

Після того, як заявник отримав список документів, які він має подати до автоінспекції повстає питання де зробити переклад посвідчення водія і як його легалізувати. Переклад можна зробити у будь-якого перекладача, який володіє українською та італійською мовами, має право на перекладацьку діяльність, що підтверджено дипломом або сертифікатом перекладача, або ж перекладач є зареєстрований в суді (Tribunale) по місцю резиденції заявника.  
Отже, заявник може звернутися до суду (Tribunale) по місцю реєстрації (резиденції), та отримати інформацію стосовно офіційно зареєстрованих та акредитованих при трибуналі перекладачів, які можуть здійснювати переклади з української мови на італійську.
Легалізація перекладу водійських прав буває:
а)  переклад завірений безпосередньо перекладачем в трибуналі;
б) переклад завірений в дипломатичній установі України в Італії (Генеральне консульство України в Мілані, Генеральне консульство України в Неаполі, Консульське відділення Посольства України в Італії). Переклад завірений в консульській установі України має бути засвідчено в Префеттурі по місцю резиденції заявника маркою да болло та печаткою «Апостиль»;
в) переклад завірений в Посольстві Італійської Республіці в Україні (Київ);
г) переклад завірений в Україні у будь-якого нотаріуса, після чого печатка та підпис нотаріуса мають бути завірені печаткою «Апостиль» в Міністерстві юстиції України, або в територіальному органі Мін’юсту за місцем реєстрації.

Що робити, якщо автоінспекція вимагає довідку з консульства про підтвердження особи, мотивуючи це тим, що в посвідченні водія та паспортному документі по різному зазначене ім’я чи прізвище заявника?

Посвідчення водія, які видавалися в Україні до 2010 року містять інформацію про прізвище, ім’я, по-батькові та місце народження особи державною українською мовою із транслітеруванням персональні даних з кирилиці на англійську мову. 27.01.2010 року Постановою КМУ №55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею» в паспорті громадянина України для виїзду за кордон персональна інформація транслітерована з кирилиці на латиницю, що іноді призводить до відмінностей в написанні, або як ще називають розбіжностями в документах.  Цей факт дуже часто викликає питання в італійських автоінспекціях, чи належать ці документи одній і тій ж особі. Отже, щоб уникнути непорозумінь з розбіжностями в транслітерації, перекладачі повинні робити переклад посвідчень водія транслітеруючи персональні дані заявника з кирилиці на латиницю за новим законодавством, тобто з української мови на італійську та не зважати на персональні дані, зазначені в правах англійською транслітерацією. Перекладачі при  здійсненні перекладу з української мови на італійську повинні неухильно дотримуватися положень та правил викладених в вищезгаданій постанові.
Посилання на Постанову КМУ:  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-%D0%BF
Якщо ж перекладач здійснив не вірно переклад, (або просто переписав те, що записано англійською мовою в посвідченні водія) заявник має право вимагати від перекладача переробити переклад відповідно до правил, визначених постановою, в іншому ж разі, Генеральне консульство буде вимагати в Трибуналі, де зареєстрований згаданий перекладач, позбавляти акредитації та права здійснювати перекладацьку діяльність недоброчесних перекладачів.
Подаємо таблицю транслітерації українського алфавіту  латиницею, з метою можливості перевірки ваших особистих даних при здійсненні перекладу перекладачем.

Таблиця транслітерації українського алфавіту латиницею : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-%D0%BF

Таблиця правильного перекладу та транслітерації міст та обласних центрів України.

АР Крим

Repubblica Autonoma di Crimea

М.Сімферополь

Citta di Simferopol

М.Вінниця

Citta di Vinnytsia

Вінницька обл

Regione di Vinnytsia

М.Луцьк

Citta di Lutsk

Волинська обл

Regione di Volyn

М.Дніпропетровськ

Citta di Dnipropetrovsk

Дніпропетровська обл

Regione di Dnipropetrovsk

М.Донецьк

Citta di Donetsk

Донецька обл

Regione di Donetsk

М.Житомир

Citta di Zhytomyr

Житомирська обл

Regione di Zhytomyr

М.Ужгород

Citta di Uzhhorod

Закарпатська обл

Regione di Zakarpattia

М.Запоріжжя

Citta di Zaporizhia

Запорізька обл

Regione di Zaporizhia

М.Івано-Франківськ

Citta di Ivano-Frankivsk

Івано-Франківська обл

Regione di Ivano-Frankivsk

М.Київ

Citta di Kyiv

Київська обл

Regione di Kyiv

М.Кіровоград

Citta di Kirovohrad

Кіровоградська обл

Regione di Kirovohrad

М.Луганськ

Citta di Luhansk

Луганська обл

Regione di Luhansk

М.Львів

Citta di Lviv

Львівська обл

Regione di Lviv

М.Миколаїв

Citta di Mykolaiv

Миколаївська обл

Regione di Mykolaiv

М.Одеса

Citta di Odesa

Одеська обл

Regione di Odesa

М.Полтава

Citta di Poltava

Полтавська обл

Regione di Poltava

М.Рівне

Citta di Rivne

Рівненська обл

Regione di Rivne

М.Суми

Citta di Sumy

Сумська обл

Regione di Sumy

М.Тернопіль

Citta di Ternopil

Тернопільська обл

Regione di Ternopil

М.Харків

Citta di Kharkiv

Харківська обл

Regione di Kharkiv

М.Херсон

Citta di Kherson

Херсонська обл

Regione di Kherson

М.Хмельницький

Citta di Khmelnytskyi

Хмельницька обл

Regione di Khmelnytskyi

М.Черкаси

Citta di Cherkasy

Черкаська обл

Regione di Cherkasy

М.Чернігів

Citta di Chernihiv

Чернігівська обл

Regione di Chernihiv

М.Севастополь

Citta di Sevastopol

М.Чернівці

Citta di Chernivtsi

Чернівецька обл

Regione di Chernivtsi

Що робити, якщо автоінспекція вимагає довідку консульства про те що, персональні дані: ім’я, прізвище, по батькові, що зазначаються в посвідчені водія, та ім’я, прізвище в паспорті для виїзду за кордон зазначено без по батькові?

Відповідно до пункту 1 статті 28 Цивільного кодексу України фізична особа набуває прав та обов'язків і здійснює їх під своїм ім'ям.
Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.
На заяву-прохання адресовану Генеральному консульству України в Мілані громадянин може отримати довідку-роз’яснення законодавства України, в частині, що стосується по батькові особи.
Довідка видається українською мовою, але за бажанням заявника, консульство може видати довідку двома мовами, українською та італійською, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в трибуналі.  
Вартість довідки складає: 33 євро консульського збору за звичайним тарифом за видачу довідки українською мовою + 62 євро за завірення перекладу з української мови на італійську.  За терміновим тарифом вищезгадана довідка коштуватиме 66 за видачу довідки українською мовою + 62 Євро консульського збору за завірення перекладу з української мови на італійську.
Відповідно до затверджених у 2013 році тарифів консульського збору в вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.
Довідка виготовляється в термін до 10 робочих днів за нетерміновим тарифом та до 3 робочих днів за терміновим тарифом. Дату готовності довідки визначає консульська посадова особа, яка приймає документи, та видає заявнику квитанцію із зазначенням часу та дати видачі довідки.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

 

Що робити, якщо автоінспекція вимагає довідку з консульства про підтвердження місця народження заявника?

Дуже часто в документах заявника місце народження записано по різному, наприклад: в паспорті для виїзду за кордон зазначено «UKR», в посвідченні водія зазначено лише область або місто, в Permesso та carta d’identita інформація може відрізнятися або зазначено не вірно назва міста чи селища чи області. У зв’язку з цим, працівники автоінспекції відправляють громадянина до консульства отримати довідку про підтвердження місця народження заявника. Та консульство, в такому разі, рекомендує громадянам надати в автоінспекцію документ, а саме свідоцтво про народження заявника, адже свідоцтво про народження-це єдиний документ, який дійсно підтверджує дату та місце народження громадянина.
Свідоцтво про народження має мати печатку «Апостиль», переклад на італійську мову завірений у будь-якого нотаріуса в Україні, з подальшим  апостилюванням підпису нотаріуса в Мін’юсті України (подвійний апостиль) або ж переклад завірений в Посольстві Італії в Україні.
Якщо ж заявник не має свідоцтва про народження нового зразку, він може особисто витребувати його в органах РАДС по місцю прописки, там же його і апостилювати. Якщо можливості поїхати особисто в Україну не має, громадянин може уповноважити когось з родичів чи близьких довіреністю, отримати та апостилювати в органах РАДС свідоцтво про народження нового зразка.
Довіреність на оформлення документів можна оформити безпосередньо в консульстві, попередньо зареєструвавшись он-лайн на сайті Генерального консульства України в Мілані milanpassport.com.ua та записавшись на здійснення нотаріальної дії у зручний для заявника час та дату.

 

Чи може консульство видати довідку про підтвердження місця народження?

Часто виникає ситуація коли по різному зазначено місце народження особи в італійських документах, а саме: в Permesso та carta d’identita. В цьому випадку консульство не може відповідати за помилки, зазначені в документах, виданих італійськими органами. У цьому зв’язку, консульство радить подавати в органи, які допустили помилку в документах свідоцтво про народження, легалізоване та перекладене у встановленому порядку: (апостиль, завірений нотаріально переклад, та ще один апостиль на нотаріально завірений переклад).
Довідку про підтвердження місця народження в консульстві можна оформити лише в тому випадку, коли на вимогу заявника отримати повторно свідоцтво про народження нового зразка в органах РАДС, було видано свідоцтво без зазначення місця народження, тобто в пунктах: село, місто, район, область, країна не вказано відомостей та стоять прочерки.

 Які документи потрібно мати, щоб підтвердити місце народження в разі відсутності відомостей у свідоцтві про народження, виданого органами РАДС повторно?

 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);
 • 2 копії 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;
 • свідоцтво про народження старого зразка ( в разі наявності);
 • свідоцтво про народження нового зразка ( в разі наявності);
 • паспорт копія внутрішнього українського паспорта, 1 сторінки.

Скільки коштує довідка про підтвердження місця народження та як її можна отримати?
Довідка видається українською мовою, але за бажанням заявника, консульство може видати довідку двома мовами, українською та італійською, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в трибуналі.  
Вартість довідки складає: 33 євро консульського збору за звичайним тарифом за видачу довідки українською мовою + 62 євро за завірення перекладу з української мови на італійську.  За терміновим тарифом вищезгадана довідка коштуватиме 66 за видачу довідки українською мовою + 62 Євро консульського збору за завірення перекладу з української мови на італійську.
Відповідно до затверджених у 2013 році тарифів консульського збору в вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.
Довідка виготовляється в термін до 10 робочих днів за нетерміновим тарифом та до 3 робочих днів за терміновим тарифом. Дату готовності довідки визначає консульська посадова особа, яка приймає документи, та видає заявнику квитанцію із зазначенням часу та дати видачі довідки.
Коли і як можна забрати довідку про підтвердження підтвердження особи?
Довідку можна забрати:

 • особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою. Достатньо мати квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки, яку видає віце-консул безпосередньо на віконечку;
 • за допомогою третіх осіб. Потрібно мати квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки.

Примітка! (Особа, яка забирає довідку, має володіти українською та італійською мовами, аби перевірити правильність написання даних в довідці).

 • Отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою на 95 євроцентів та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

Примітка! ( Конверт з довідкою може йти до адресата від 7 до 14 діб).
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

Коли і як можна забрати довідку про підтвердження місця народження?
Довідку можна забрати:

 • особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою. Достатньо мати квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки, яку видає віце-консул безпосередньо на віконечку;
 • за допомогою третіх осіб. Потрібно мати квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки.

Примітка! (Особа, яка забирає довідку, має володіти українською та італійською мовами, аби перевірити правильність написання даних в довідці).

 • Отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою на 95 євроцентів та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

Примітка! ( Конверт з довідкою може йти до адресата від 7 до 14 діб).
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника!

 

Якщо автоінспекція вимагає довідку про розбіжності в написанні персональних даних, пов’язане з тим, що змінено прізвище особи, у зв’язку із одруженням?
Які документи потрібно мати, щоб документи (посвідчення водія та паспорт громадянина України для виїзду за кордон відповідають одній  і тій же особі?
Необхідні документи:

 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);
 • 2 копії 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;
 • свідоцтво про народження старого зразка ( в разі наявності);
 • свідоцтво про народження нового зразка ( в разі наявності);
 • свідоцтво про шлюб чи витяг з актів цивільного стану про зміну прізвища;
 • свідоцтво про розірвання шлюбу якщо шлюб розірвано, а прізвище змінено;
 • 1 копія Permesso заявника;

Скільки коштує довідка про підтвердження особи у зв’язку із зміною прізвища?
Довідка видається українською мовою, але за бажанням заявника, консульство може видати довідку двома мовами, українською та італійською, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в трибуналі.   
Вартість довідки складає: 33 євро консульського збору за звичайним тарифом за видачу довідки українською мовою + 62 євро за завірення перекладу з української мови на італійську.  За терміновим тарифом вищезгадана довідка коштуватиме 66 за видачу довідки українською мовою + 62 Євро консульського збору за завірення перекладу з української мови на італійську.
Відповідно до затверджених у 2013 році тарифів консульського збору в вартість послуги включено оплату консульського збору за надання послуг технічного характеру.
Довідка виготовляється в термін до 10 робочих днів за нетерміновим тарифом та до 3 робочих днів за терміновим тарифом. Дату готовності довідки визначає консульська посадова особа, яка приймає документи, та видає заявнику квитанцію із зазначенням часу та дати видачі довідки.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префеттурі за місцем проживання чи резиденції заявника!
Коли і як можна забрати довідку про підтвердження особи у зв’язку із зміною прізвища?
Довідку можна забрати:

 • особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою. Достатньо мати квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки, яку видає віце-консул безпосередньо на віконечку;
 • за допомогою третіх осіб. Потрібно мати квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки.

Примітка! (Особа, яка забирає довідку, має володіти українською та італійською перевірити правильність написання даних в довідці).

 • Отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою на 95 чентезімів та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.
Примітка! ( Конверт з довідкою може йти до адресата від 7 до 14 діб).

Онлайн запис

Nulla Osta al matrimonio (овдовілі)

Довідка про шлюбну правоспроможність (овдовілі)

(NULLA OSTA al matrimonio)

Перелік документів:

1.    Закордонний паспорт (додати 2 фотокопії першої сторінки);

2.    Свідоцтво про народження (додати 1 фотокопію)

Довідково: приймається в роботу також документ старого зразку;

3.    Якщо перебували у шлюбі та у випадку зміни дошлюбного прізвища –

витяг з актового запису про укладення шлюбу або 

свідоцтво про реєстрацію шлюбу (додати 1 фотокопію)

Довідково: якщо шлюб укладався в Україні, зазначений документ видається будь-яким відділом РАЦС на території України особисто заявнику або третім особам за наявності нотаріальної довіреності на отримання документів.
4.    Свідоцтво про смерть другого з подружжя (додати 1 фотокопію); 

Довідково: якщо свідоцтво про смерть видано на території Італії, документ має бути засвідчений штампом Апостиль та  перекладений на українську мову і завіреним відповідно до чинного законодавства (1 - у випадку здійснення перекладу на території України підпис перекладача завіряється українським нотаріусом; 2 - якщо переклад здійснено на території Італії підпис перекладача завіряється Трибуналом, а також штампом Апостиль в Прокуратурі.

5.    Нотаріально засвідчена заява про відсутність перешкод для укладення шлюбу (оформлюється безпосередньо в консульстві під час подачі документів на Nulla osta або українським нотаріусом).

Nulla osta оформлюється як у терміновому (до 3-х днів), так і у звичайному (10 робочих днів) порядку.

Вартість довідки з перекладом на італійську мову складає:

65 євро (за звичайним тарифом) або 93 євро (за терміновим тарифом).
Вартість нотаріально засвідченої заяви – 18 євро.

Всі документи подаються в оригіналі, жоден з перерахованих документів не потребує легалізації або перекладу на італійську мову.

У разі відсутності будь-якого з вищеперерахованих документів Вам буде відмовлено у здійсненні консульської дії.

Увага!!!

У випадку якщо обидва з подружжя є громадянами України, необхідно записатися на здійснення 2-х консульській дій.

Якщо другий з подружжя – громадянин іноземної держави, документи або присутність такого не є необхідними.

 

Онлайн запис

Nulla Osta al matrimonio (розлучені)

Довідка про шлюбну правоспроможність (розлучені)

(NULLA OSTA al matrimonio)

Перелік документів:

1.    Закордонний паспорт (додати 2 фотокопії першої сторінки);

2.    Свідоцтво про народження (додати 1 фотокопію)

Довідково: приймається в роботу також документ старого зразку;

3.    Якщо перебували у шлюбі та у випадку зміни дошлюбного прізвища –

витяг з актового запису про укладення шлюбу або 

свідоцтво про реєстрацію шлюбу (додати 1 фотокопію)

Довідково: якщо шлюб укладався в Україні, зазначений документ видається будь-яким відділом РАЦС на території України особисто заявнику або третім особам за наявності нотаріальної довіреності на отримання документів.
4.    Якщо шлюб припинено – свідоцтво про розірвання шлюбу

(або рішення суду про розірвання шлюбу, якщо шлюб розірвано після 01.07.2010 р.) (додати 1 фотокопію); 

Довідково: якщо шлюб розірвано на території Італії, документ має бути засвідчений штампом Апостиль та  перекладений на українську мову і завіреним відповідно до чинного законодавства (1 - у випадку здійснення перекладу на території України підпис перекладача завіряється українським нотаріусом; 2 - якщо переклад здійснено на території Італії підпис перекладача завіряється Трибуналом, а також штампом Апостиль в Прокуратурі.

5.    Нотаріально засвідчена заява про відсутність перешкод для укладення шлюбу (оформлюється безпосередньо в консульстві під час подачі документів на Nulla osta або українським нотаріусом).

Nulla osta оформлюється як у терміновому (до 3-х днів), так і у звичайному (10 робочих днів) порядку.

Вартість довідки з перекладом на італійську мову складає:

65 євро (за звичайним тарифом) або 93 євро (за терміновим тарифом).
Вартість нотаріально засвідченої заяви – 18 євро.

Всі документи подаються в оригіналі, жоден з перерахованих документів не потребує легалізації або перекладу на італійську мову.

У разі відсутності будь-якого з вищеперерахованих документів Вам буде відмовлено у здійсненні консульської дії.

Увага!!!

У випадку якщо обидва з подружжя є громадянами України, необхідно записатися на здійснення 2-х консульській дій.

Якщо другий з подружжя – громадянин іноземної держави, документи або присутність такого не є необхідними.


 

Онлайн запис

Nulla Osta al matrimonio (не перебували у шлюбі)

Довідка про шлюбну правоспроможність (не перебували у шлюбі)

(NULLA OSTA al matrimonio)

Перелік документів:

1.    Закордонний паспорт (додати 2 фотокопії першої сторінки);

2.    Свідоцтво про народження (додати 1 фотокопію)

Довідково: приймається в роботу також документ старого зразку;

3.    Нотаріально засвідчена заява про відсутність перешкод для укладення шлюбу (оформлюється безпосередньо в консульстві під час подачі документів на Nulla osta або українським нотаріусом).

Nulla osta оформлюється як у терміновому (до 3-х днів), так і у звичайному (10 робочих днів) порядку.

Вартість довідки з перекладом на італійську мову складає:

65 євро (за звичайним тарифом) або 93 євро (за терміновим тарифом).
Вартість нотаріально засвідченої заяви – 18 євро.

Всі документи подаються в оригіналі, жоден з перерахованих документів не потребує легалізації або перекладу на італійську мову.

У разі відсутності будь-якого з вищеперерахованих документів Вам буде відмовлено у здійсненні консульської дії.

Увага!!!

У випадку якщо обидва з подружжя є громадянами України, необхідно записатися на здійснення 2-х консульській дій.

Якщо другий з подружжя – громадянин іноземної держави, документи або присутність такого не є необхідними.

Онлайн запис

Витребування документів

З питань витребування документів з України особи, якi проживають за кордоном, можуть звертатися до дипломатичних представництв та консульських установ України в країнi перебування для оформлення відповідного запиту в Україну. 
Порядок витребування документів передбачає заповнення відповідних анкет по витребуванню документів з України. Анкета має заповнюватися виключно українською мовою у 3-х примірниках, на кожний документ окремо. Відповіді на запитання слід давати повні та точні.
Запит до архівних установ України щодо витребування документа можна здійснити самостійно, надіславши на адресу відповідного українського архіву заповнену анкету встановленого зразка по витребуванню документа з України. Про результати розгляду таких звернень громадян інформують дипломатичні представництва та консульські установи України.
За витребування документів стягується консульський збір відповідно до тарифів консульського збору.
Розгляд заяви про витребування документа в консульстві становить 11 Євро; видача витребуваного документа становить 56 Євро; Видача витребуваного документа, засвідченого в Україні вповноваженим на те органом -84 Євро.
При цьому, просимо звернути Вашу увагу на те, що витребування документів через дипломатичну установу, зокрема через Генеральне консульство України в Мілані,  може зайняти близько року, а то і більше. Тому, радимо Вам не втрачати часу, та витребувати документи за допомогою третіх осіб, уповноваживши їх довіреністю на оформлення документів. Це заощадить Ваш час, та дасть можливість отримати потрібні документи, уже з печаткою «Апостиль» та готовими до використання.
У разі відсутності в архівах відповідних архівних даних, консульський збір не повертається.
Пам'ятка по витребуванню з України документів про реєстрацію актів цивільного стану
На пiдтвердження фактiв, що пiдлягають реєстрацiї в органах державної реєстрацiї актiв цивільного стану, цими установами видаються належним чином засвiдченi свiдоцтва, якi мiстять основнi данi про особу, або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Повторнi свiдоцтва видаються особам, на яких складено актовий запис цивільного стану, а повторнi свiдоцтва про народження дiтей можуть видаватися їх батькам i усиновителям.
Повторнi свiдоцтва про народження дiтей, якi не досягли 18 рокiв, можуть також видаватися опiкунам, пiклувальникам i представникам закладу  охорони  здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. Особам, яким виповнилося 16 рокiв, повторнi свiдоцтва можуть видаватися при наявностi паспорта.
Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини. Особi, позбавленiй батькiвських прав, повторнi свiдоцтва про народження дiтей не видаються. При видачi повторного свiдоцтва про народження вiдомостi про батькiв наводяться у повнiй вiдповiдностi з даними актового запису про народження.
Повторнi свiдоцтва про смерть видаються лише родичам померлого (дiтям померлого, в тому числi й усиновленим, другому з подружжя, братам i сестрам померлого, дiду i бабi померлого як з боку батька, так i з боку матерi).
Родиннi вiдносини повиннi бути пiдтвердженi документально.
Повторнi свiдоцтва про шлюб, який припинено, не видаються. В цьому разi на прохання заявникiв видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану.
Витяги з Державного реєстру актів цивільного стану видаються, як особам, щодо яких складено актовий запис, так і родичам по прямій висхідній та низхідній лінії, а також усиновителям, опікунам та піклувальникам. Документи про державну реєстрацію актів цивільного стану повторно можуть видаватись на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
В заявi про видачу повторного свідоцтва зазначаються:
•          прізвище, iм'я, по батьковi та адреса заявника;
•          прiзвище, iм'я, по батьковi особи, вiдносно якої запитується свiдоцтво;
•          яке необхiдне свiдоцтво;
•          коли i яким органом реєстрацiї актiв цивільного стану складено актовий запис цивільного стану;
•          мета запиту повторного свідоцтва.
Якщо запитується свідоцтво про народження, додатково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові батьків. При витребуванні свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу зазначається також з ким зареєстровано чи розірвано шлюб.
Пам'ятка щодо витребування з України документів про освіту
Для отримання дубліката диплома власнику документа необхідно скласти письмову заяву до вищого навчального закладу. В цій заяві вказується причина втрати документа, прізвище, ім'я та місце проживання заявника, назва втраченого документа, назва навчального закладу і дата його закінчення.
До заяви також додаються:
•          оголошення у друкованих засобах масової інформації за місцем проживання заявника, в якому має бути зазначено назву документа про освіту, його номер та дата видачі, на чиє ім'я виданий, яким навчальним закладом та про визнання його недійсним;
•          довідка від компетентних органів про втрату документа;
•          копія платіжного документа про оплату витрат на виготовлення дубліката документа про освіту;
•          дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5.
•          Згадані документи можна отримати також шляхом безпосереднього звернення до навчального закладу, або за участю іншої особи, яка матиме відповідну нотаріально-завірену довіреність.
Іноземці, які закінчили в Україні вищий навчальний заклад та втратили документ про його закінчення, мають звертатися через дипломатичне представництво своєї держави в Україні.
Державнi архiви областей України
Витребування, які не належать до компетенції консульської служби України
З питань отримання документів про переселення у 1945-1946 роках на підставі Угоди між урядом УРСР та Польщі громадяни України можуть звертатися безпосередньо до територіальних архівів Республіки Польща (в залежності від місцевості, з якої відбувалося переселення):
Державний Архів у м. Перемишлі, (ul. Lelewela 4, 37-700 Przemysl);
Державний Архів у м. Жешуві (ul. Boznicza 2, 35-064 Rzeszow);
Державний Архів у м. Любліні (ul. Jezuicka 13, 20-950 Lublin, skrytka pocztowa 113). В цьому архіві також зберігаються документи Холмського воєводства
Питаннями розшуку зниклих громадян, розшуку родичiв, встановлення мiсць поховань займається Служба розшуку Нацiонального Товариства Червоного Хреста України.
Служба розшуку Нацiонального Товариства Червоного Хреста України - адреса: 01004, м. Київ, вул. Пушкiнська, 30

Завантажити бланк заяви

Онлайн запис

Виїзне консульське обслуговування

Порядок проведення виїзних консульських обслуговувань громадян України консульськими посадовими особами закордонних дипломатичних установ України

  Виїзні консульські обслуговування здійснюються відповідно до положення про Міністерство закордонних справ  України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 N 381 ( 381/2011 ), Консульського статуту України, затвердженого Указом Президента України від 02.04.94 N 127.
Виїзне консульське обслуговування полягає у здійсненні консульським посадовими особами прийому громадян України з консульських питань поза межами закордонної дипломатичної установи України на території її консульського округу у термін та місці, визначені відповідно до графіка проведення виїзних консульських обслуговувань.
Метою виїзного консульського обслуговування є забезпечення ЗДУ належного захисту прав і законних інтересів громадян України у місцях їх компактного проживання чи перебування, надання їм сприяння у реалізації своїх прав та інтересів, проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи.

Графік
проведення виїзних консульських обслуговувань
Генерального консульства України в Мілані
протягом 2019 року

№ п/п

Дата проведення ВКО

Місце проведення ВКО

Примітки

1.

18.03. 2020 р.

м.Местре

Mestre, via A.Aleardi, 74 
Centro Multiculturale Kolbe
Голова Української асоціації «Оберіг» Катаранчук Олена +393290293192

2.

15.04. 2020 р.

м.Болонья

Bologna, via Sacco 14
Заступник Голови Асоціації «Україна - Італія»
Мар’яна Сандулович
+393315697649 (після 13.00)

3.

13.05. 2020 р.

м.Удіне

Udine, via Ciconi, 16
(sede CISL)
Голова громадської асоціації «Україна - Фріулі» Вікторія Скиба +393470520016

4.

червень 2020 р.
(дата уточнюється)

м.Генуя

Piazza di Santo Stefano, 16121 Genova
(контакт буде повідомлено пізніше)

5.

21.10. 2020 р.

м. Местре

Mestre, via A.Aleardi, 74
Centro Multiculturale Kolbe
Голова Української асоціації «Оберіг» Катаранчук Олена +393290293192

6.

18.11. 2020 р.

м. Болонья

Bologna, via Sacco 14
Заступник Голови Асоціації «Україна - Італія»
Мар’яна Сандулович
+393315697649 (після 13.00)

7.

09.12.2020 р.

м.Бользано

Bolzano, via Amadeo Duca d’Aosta, 25
Президент культурно-християнської організації українців в Альто Адіджі «Соняшник»
Любов Старовська
+393245839945

СПИСОК КОНСУЛЬСЬКИХ ДІЙ, ЯКІ ВЧИНЯТЬСЯ ПІД ЧАС ВИЇЗНОГО КОНСУЛЬСЬКОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

Консульські дії

Розширений список консульських дій

Заява

Заява на відмову від спадщини
Заява про прийняття спадщини
Заява на прописку
Заява на виписку
Заява дружини/чоловіка на купівлю нерухомого майна
Заява-дозвіл на виїзд на ПМП
Заява на продаж/дарування майна

Заява-дозвіл

Заява-дозвіл на перетин кордону неповнолітнім дітям
Заява-дозвіл на оформлення візи для дітей
Заява-дозвіл на виготовлення паспорта для дитини
Заява-дозвіл на навчання
Заява-дозвіл на вписання дітей в permesso di soggiorno

Довіреність

Генеральна
Управління та розпорядження майном
Управління та розпорядження автомобілем
Суди
Банки
Оформлення пенсії
Приватизація
Оформлення спадщини
Дарування
Прийняття в дар
Купівля майна
Продаж майна
Оформлення документів
Відкриття підприємницької діяльності
Закриття підприємницької діяльності
Оформлення опіки над малолітнім

Інші нотаріальні дії

Посвідчення з фотокарткою
Завірення перекладу
Складання заповіту
Завірення копій документів

Роз’яснення законодавства про розбіжності в транслітерації

 

Роз’яснення законодавства про зміну прізвища при одруженні

 

Роз’яснення законодавства про по-батькові

 

Роз’яснення законодавства про 135 ст. СК України (мати одиначка)

 

Роз’яснення законодавства про 261 ст. СК Італії (мати одиначка)

 

Довідка про підтвердження місця народження

 

Заява про цивільний стан

 

Тимчасовий облік

 

Постійний облік

 

Набуття громадянства за народженням

 

Nulla osta al matrimonio

 

Привезти готовий паспорт

 

 

УВАГА!!! Всі консульські дії, під час виїзного консульського обслуговування, вчиняються виключно після попереднього запису на ВЕБ сторінці http://www.consmilano.com.ua/
Для взяття зустрічі необхідно на головній ВЕБ сторінці перейти в розділ ПОСЛУГИ – Виїзне консульське обслуговування та далі вибрати необхідну консульську дію.

Онлайн запис